fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Quatronum i “Kopciuszek”

Quatronum i “Kopciuszek”

Z ogromną radością informujemy, że Kraina Quatronum została oficjalnym PARTNEREM PREMIERY spektaklu „Kopciuszek” wystawianego w Teatr Lalek Arlekin w Łodzi.

✨✨✨

Dodatkowo zachęcamy wszystkich do wybrania się na ten spektakl, gdyż występują w nim nasze dwie Psorki:

– Adrianna Maliszewska – znana wszystkim jako Aira Mentes

 – oraz Klaudia Kalinowska czyli Kiara Zayn.

Aktorom życzymy powodzenia na scenie oraz spektakularnej premiery, a widzom wielu fantastycznych wrażeń!

Zapraszamy!🙂

„Kopciuszek” w reż. Roberta Drobniucha

Napisana na nowo, współczesna wersja francuskiego autora, wywraca jedną
z najpopularniejszych baśni świata do góry nogami. Tutaj nikt nie zgubi pantofelka, nie pojedzie na bal dynią zamienioną w karocę. Wszyscy przeżyjemy jednak to samo – lekko baśniową, tryskającą humorem, oniryczną opowieść o pokonującej zagubienie nadziei
i potrzebie drugiego człowieka.

Kopciuszek-Kosia Pommerata nie jest ofiarą zawiści i podłego charakteru okrutnej Macochy
i jej córek. Przeciwnie – bohaterka staje się wrogiem siebie samej, a zlecane przez panią domu nieprzyjemne obowiązki dziewczyna traktuje jako zasłużoną karę i wręcz cieszy się na nie. Karę za co? Za to, że nie myśli o zmarłej matce wystarczająco często. Za to, że jeśli nie poświęci każdej minuty na pielęgnowanie pamięci o niej, mama zniknie naprawdę. Niestety, żyjąc nieustającym poczuciem winy, Kosia nie zauważa cudowności świata i życia, które jeszcze ją czekają. No bo przecież Książę czeka naprawdę i jest podobnie jak ona zagubiony.

Bohaterowie muszą się odnaleźć, aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom nowej codzienności– zacząć patrzeć w przyszłość, a nie tylko wstecz. To zatem historia o dojrzewaniu, pokonywaniu własnych barier i godzeniu się ze stratą. Wersja Pommerata przełamuje społeczne tabu i szuka narzędzi do rozmowy z niedorosłymi, udzielając krzepiących odpowiedzi.

Wychowawcza funkcja TEATRU:

– Działania teatralne posiadają walory wychowawcze: kształtują wrażliwość,
kulturę osobistą, rozwijają indywidualność dziecka, podnoszą jego samoocenę,
uczą je współpracy w grupie, pokazują różne systemy wartości i sposoby

oceniania innych.

– Teatr stwarza pole działania dla twórczej ekspresji dzieci, rozwija myślenie dywergencyjne, uczy niekonwencjonalnych sposobów rozwiązywania problemów.

– Teatr ,w jakiejkolwiek formie, oddziałuje w niezwykły i wszechstronny sposób na dziecko – biernego widza czy uczestnika działań teatralnych. Zarówno kształci, jak i wychowuje, a nawet pełni funkcję terapeutyczną. Pomaga dziecku zrozumieć siebie i innych ludzi.

Jeśli chcesz zobaczyć co robimy na naszych turnusach to zapraszamy do tego artykułu.

ZAREZERWUJ MIEJSCE NA NAJLEPSZYCH KOLONIACH W POLSKICH ZAMKACH I PAŁACACH!

Call Now Button