fbpx
divider5-640x47

SZKOŁA TROPICIELI

To program, zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, realizowany w wielu pięknych zamkach i pałacach, znajdujących się na terenie całej Polski. To miejsce dla ludzi kreatywnych, z pasją, którzy marzą o tym, by spędzić wakacje, czy ferie zimowe w niezwykły, niezapomniany sposób. Jesteś fanem Frodo Baggins’a lub Willa Treaty’ego? Jesteś spragniony przygód i uwielbiasz rozwiązywać zagadki, a może po prostu szukasz przyjaźni na całe życie lub chcesz się nauczyć czegoś ciekawego? To kraina właśnie dla Ciebie! Nasza szkoła ma swoje źródła w literaturze współczesnej, ale nie kopiujemy zdarzeń opisanych we Władcy Pierścieni, czy w Zwiadowcach- tworzymy własny świat, w którym czeka na Ciebie moc niespodzianek i tajemnic do odkrycia. Weź udział między innymi w zajęciach z podchodów, łucznictwa, zatańcz na Balu Tropiciela i bądź częścią emocjonującej gry „Manewry”, podczas której liczy się każda sekunda. Poznaj fechtunek, kartoznawstwo. Poznaj smak prawdziwej przygody. Poznaj ludzi, którzy jak Ty, chcą współpracować, chcą tworzyć coś razem z pasją i zaangażowaniem!

W krainie Quatronum możesz przynależeć do jednego z czterech Bractw: Igibarów, Celerów, Sudinów i Vestigów.

Do którego Bractwa zostaniesz przydzielony? Przyjedź i sprawdź! Czekamy Na Ciebie !

IGIBAROWIE

 • strategia
 • wolność
 • zwycięstwo
 • determinacja

CELEROWIE

 • intuicja
 • niezłomność
 • siła
 • stadność

SUDINOWIE

 • czujność
 • mądrość
 • odwaga
 • dobroć

VESTIGOWIE

 • miłość
 • spokój
 • niezależność
 • wytrzymałość
divider5-640x47

DLACZEGO MY?

Traktujemy naszą pracę poważnie, podchodząc do niej z pasją i sercem. Ciągle się rozwijamy, nieustająco podnosząc sobie poprzeczkę. Idziemy z duchem czasu, wprowadzając różnorodne metody nauczania i wspólnej zabawy. Bezpieczeństwo, zdrowie, dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy dziecka- to nasze priorytety.

Nocleg i wyżywienie

Młodzi Tropiciele nocują w PRAWDZIWYM Forcie pruskim będącym swego czasu częścią fortyfikacji toruńskich lub w PRAWDZIWYM zamku lub pałacu, zależnie od lokalizacji. Pokoje są urządzone w odpowiednim stylu. Wyżywienie w każdym miejscu zapewnia doskonała restauracja obiektu.

Przygoda

W trakcie trwania wypoczynku uczestnicy są bohaterami emocjonującej gry fabularnej, przygotowywanej indywidualnie dla każdego turnusu. Dodatkowo biorą udział w grze planszowej „Manewry”, stworzonej na potrzeby Szkoły Tropicieli. Weź udział w niezwykłej przygodzie! Odszukaj ukryte totemy, nie daj się złapać. Rozgryź wroga, poznaj jego tajemnice i dzięki swej taktyce zdobądź przewagę. Intuicja, przebiegłość i siła, to cechy, które pozwolą Tropicielom osiągnąć cel. Przyjedź i sprawdź się!

Społeczność

Nasz program edukacyjny jest przystosowany do uczestników w każdym wieku, od 8 do 18 lat. Szeroka rozpiętość wiekowa wspiera rozwój zdolności interpersonalnych oraz pomaga w kształtowaniu kreatywności.

 

 

 

 

 

 

Profesjonalizm

Program naszych kolonii jest konsultowany przez fachowców w dziedzinach pedagogiki, kultury i sztuki i rokrocznie zatwierdzany przez Śląskie Kuratorium Oświaty.

Bezpieczeństwo

Wykwalifikowana, systematycznie szkolona kadra oraz wysokie standardy bezpieczeństwa gwarantują, że nasi uczestnicy mogą w pełni oddać się dobrej zabawie, co zapewnia spokój ducha rodziców i opiekunów.

Offline

Biorąc pod uwagę dbałość o integrację, pracę w grupie i aktywność podczas zajęć, Tropiciele nie używają telefonów komórkowych poza wyznaczonymi godzinami.

divider5-640x47

ZAMKI I PAŁACE

LOIPHOS

ZAMEK GOLUBSKI

 • Niesamowity klimat zamku
 • Urokliwy dziedziniec zamkowy
 • Zamek zamieszkały przez Białą Damę

GAVAMAL

ZAMEK JAN II SOBIESKI

 • Bliskość morza
 • Piękny park zamkowy
 • W zamkowej bibliotece ukryty jest przepis na stworzenie Kamienia FIlozoficznego

BELATHOR

PAŁAC W WOJANOWIE

 • Obiekt SPA
 • Przepiękne ogrody pałacowe
 • Raz do roku z pałacowej fontanny płynie Veritaserum

NIGMAR

PAŁAC WĄSOWO

 • Prawdziwie magiczne miejsce
 • Niezmierzona ilość magicznych zakamarków
 • W jednej z wież uwięziony jest duch ukochanego Białej Damy z Loiphos

VELHOR

PAŁAC PAULINUM

 • Pałac w zaciszu lasu
 • Kameralna atmosfera
 • W piwnicach pałacu znajduje się Tajemna Komnata Zakochanych

GHURANDU

PAŁAC W BĘDLEWIE

 • Różnorodność sal historycznych
 • Olbrzymi teren pałacowy
 • Na wyspie w parku pałacowym zamieszkuje Leśny Troll

AGBARRA

FORT IV TORUŃ

 • Historyczne koszary pruskie
 • Atmosfera prawdziwej przygody
 • Fort zamieszkuje duch gen. von Wartenburga.

LANDHARON

PAŁAC SULISŁAW

 • Piaszczysta plaża i kąpielisko
 • Pełnowymiarowa hala sportowa
 • Pałacowy ark odwiedzany jest przez magiczne stworzenia

 

divider5-640x47

FAQ

Czy firma organizująca kolonie i zimowiska oraz obozy młodzieżowe ma odpowiednie zezwolenia?

Tak, organizatorem proponowanych form wypoczynku jest QUBUS Group Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, która jest wpisana do rejestru Organizatorów Turystki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego numer 1016 oraz posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. w Warszawie.

Gdzie można sprawdzić, czy dana forma wypoczynku jest legalna?

QUBUS Group Sp. z o.o. każdą formę wypoczynku, czyli kolonie, i zimowiska, rejestruje w Kuratorium Oświaty w Katowicach. Rejestrację każdego turnusu można sprawdzić na stronie: http://wypoczynek.men.gov.pl/.

Czy uczestnicy wypoczynku są ubezpieczeni?

Tak, każdy uczestnik wypoczynku ma wykupione przed turnusem ubezpieczenie NNW, warunki ubezpieczenia można sprawdzić w dokumentach do pobrania na stronie www.quatronum.pl

Jak wygląda opieka medyczna podczas wypoczynku?

Organizator wypoczynku zapewnia opiekę medyczną na każdym turnusie, którą pełni lekarz na wezwanie.

Dlaczego leki muszą zostać oddane wychowawcom i są wyłącznie przez nich podawane?

Nawet jeśli dziecko przyjmuje leki na stałe, musi oddać wszystkie lekarstwa wychowawcy, gdyż istnieje zagrożenie, że dziecko przyjmie nieodpowiednią dawkę lub inny uczestnik mieszkający w pokoju zażyje leki.

Jak wygląda transport zorganizowany?

Do miejsca organizacji wypoczynku uczestnik może zostać przywieziony przez rodziców lub skorzystać z transportu zorganizowanego. Transport zorganizowany jest kolejowo-autokarowy. Miasta, z których organizowany jest transport podane są w umowie. Szczegóły transportu podawane są 7 dni przed rozpoczęciem turnusu na stronie internetowej www.quatronum.pl. Nad uczestnikami w trakcie transportu jest sprawowana opieka przez wychowawców kolonijnych.

Czy wybór transportu zorganizowanego w jedną stronę powoduje obniżenie ceny transportu o połowę?

Koszt transportu obniżany jest o 30%. Dlaczego? Transport jest kolejowo-autokarowy – o ile w części kolejowej można zaniechać wykupienia biletu, o tyle w autokarze koszt transportu jest zależny od kilometrów, a nie od ilości zajętych miejsc.

Jak wygląda wyżywienie uczestników w trakcie trwania wypoczynku?

Uczestnicy otrzymują trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad (dwa dania) oraz kolację. Dodatkowo w każdym dniu podawany jest deser do obiadu, bądź kolacji w postaci słodyczy lub owoców. Śniadania podawane są w formie szwedzkiego bufetu, na który składają się: pieczywo, masło, wędlina, sery, dżemy, dodatkowo ciepłe dania, a także napoje. Obiady: zupy, drugie dania oraz napoje. Kolacja – szwedzki bufet np. pieczywo, masło, wędlina, sery wraz z ciepłym posiłkiem i napojem.

Jak można skontaktować się z dzieckiem w czasie trwania turnusu?

Dziecko w czasie trwania wypoczynku może mieć swój telefon komórkowy, który ma jednak obowiązek przechowywania w swoim pokoju. W czasie ciszy nocnej, czyli standardowo w godzinach 22.00 – 08.00 telefon komórkowy dziecka musi być wyłączony z sieci. Można telefonować do kierownika wypoczynku, numer oraz godziny kontaktu są podane 7 dni przed rozpoczęciem turnusu na stronie internetowej www.quatromun.pl w zakładce „transport”. W Trakcie trwania turnusu wychowawcy nie mają obowiązku odbierania swoich prywatnych telefonów, gdyż sprawują opiekę nad Państwa dziećmi.

Czy uczestnicy mogą korzystać ze sklepów w miejscach organizacji wypoczynku?

Mogą. Jeśli jest taka możliwość uczestnicy za zgoda kierownika, pod opieką wychowawców mogą wyjść do sklepów spożywczych. Ze względu na odległości na niektórych zamkach nie jest możliwe wyjście do sklepu. Pamiątki z turnusu można kupić w www.quatrosklep.pl.

Co zrobić, aby moje dziecko wyjechało na kolonie?

Procedura zapisu dziecka, znajduje się w panelu rezerwacyjnym na stronie www.quatronum.pl.

Czy mogę zrezygnować z udziału po podpisaniu umowy?

Tak. Szczegóły rezygnacji znajdują się w Ogólnych warunkach uczestnictwa pkt. 6 „odstępnie od umowy- rezygnacja klienta” , druk do pobrania znajduje się na stronie www.quatronum.pl.

W jakim przedziale wiekowym są uczestnicy wypoczynku?

Na nasze kolonie przybywają dzieci i młodzież w wieku pomiędzy 8 a 18 rokiem życia.

Czy jest możliwość zakwaterowania dzieci w jednym pokoju?

Tak. Wypełniając umowę natrafią Państwo na pole, w którym można wskazać dziecko, z którym ma być zakwaterowane Państwa pociecha. Informacja ta jest sugestią dla kierownika wypoczynku, który dołoży wszelkich starań, aby spełnić to życzenie. Niespełnienie prośby nie może warunkować udziału dziecka w turnusie i nie stanowi podstawy do roszczeń względem organizatora.

Czy moje dziecko może sobie wybrać dom?

Nie. O doborze domu/grupy kolonijnej, ze względu na płeć, wiek oraz zakwaterowanie, decyduje kierownik.

Dlaczego zdarzają się łóżka turystyczne, tzw. "dostawki"?

Wszystkie zimowiska, kolonie organizowane są w zamkach i pałacach, które poza sezonem zimowym i letnim mają bazę noclegową dla klientów indywidualnych i posiadają pokoje z dwoma łózkami, jednakże wielkość tychże pokoi umożliwia dołączenie większej liczby łóżek, zachowując odpowiednie standardy powierzchni przypadającej na jednego uczestnika w pokoju.

Moje dziecko ma specjalną dietę. Czy może uczestniczyć w koloniach i zimowiskach?

Tak.. W tym celu należy wypełnić specjalny druk, dostępny w drukach do pobrania na stronie www.quatronum.pl. Dieta specjalna jest dodatkowo płatna i jej koszt wynosi 90zł w trakcie zimowisk oraz 150 zł podczas kolonii letnich.

Co w przypadku, jeśli dziecko zachoruje na turnusie?

Dziecko jest przebadane przez lekarza i natychmiastowo informowany jest opiekun prawny o tym fakcie Organizator zapewnia również izolatkę dla dziecka, które zachoruje na chorobę zakaźną

Co zrobić, jeśli dziecko przyjmuje leki na stałe?

Jeśli dziecko przyjmuje leki na stałe, musi zostać wyposażone w odpowiednią ilość lekarstw na cały czas trwania wypoczynku – rodzic wpisuje nazwę choroby do karty kwalifikacyjnej oraz wypełnia druk – dawkowanie leków (do pobrania na stronie internetowej www.quatronum.pl), który wysyła razem z kartą kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku.

Plecak, walizka, torba... Jak spakować dziecko na turnus?

Ile i jakich rzeczy moje dziecko powinno wziąć na kolonie/zimowisko, aby dobrze się czuło i posiadało wszystko to, co niezbędne, a jednocześnie nie zabierało połowy czy całej szafy z ubraniami i innymi przedmiotami. Oto lista zalecanych rzeczy na wypoczynek:

 

Bielizna i higiena osobista:

 • majtki i skarpetki – tyle, ile jest nocy na turnusie plus jeden zapasowy zestaw,
 • podkoszulek – latem – przynajmniej jeden na zimniejsze wieczory i noce, zimą – około 3,
 • kalesony/grube rajstopy – tylko zimą – jedna para,
 • kosmetyczka, a w niej: szczoteczka do zębów, pasta do zębów, szampon, żel do mycia ciała i inne kosmetyki, dzięki którym dziecko czuje się zadbane i szczęśliwe.

 

Życie codzienne:

 • koszulki T-Shirt z krótkim rękawem – najlepiej jedną na każdy dzień,
 • koszulki T-Shirt z długim rękawem – latem – jedną, zimą – dwie (ewentualnie sweter),
 • spodnie krótkie – latem – dwie/trzy pary (ewentualnie spódnica/sukienka krótka),
 • spodnie długie dżinsowe – jedna para,
 • spodnie długie dresowe – jedna para (najlepiej ciemne),
 • bluza rozpinana (polar) – przynajmniej jedna (najlepiej ciemna),
 • kurtka przeciwdeszczowa lub płaszcz przeciwdeszczowy,
 • czapka z daszkiem lub chustka, chroniące przed słońcem- latem koniecznie,
 • czapka, szalik, rękawiczki – tylko zimą,
 • strój sportowy z odpowiedniego materiału przepuszczającego powietrze.

 

Obuwie:

 • klapki pod prysznic,
 • obuwie pełne sportowe – jedna para,
 • obuwie otwarte (sandały), najlepiej zapinane na kostkę – latem,
 • obuwie zimowe (wysokie buty, kozaki, trapery),
 • druga para obuwia na zmianę (w przypadku zagubienia, przemoczenia lub uszkodzenia).

 

Strój odświętny:

 • Koszulka polo lub koszula,
 • ciemne spodnie/spódnica, sukienka (nie są wymagane kolory biało-czarny i biało-granatowy).

 

Przedmioty specjalne:

 • mały plecak na wycieczki/zakupy,
 • portfel lub saszetka na pieniądze (najlepiej na sznurku do zawieszenia na szyję),
 • krem z wysokim filtrem UV – latem,
 • ręcznik do codziennego użytku ( hotele nie zapełniają ręczników),
 • przedmioty do czesania (grzebień, szczotka, gumki do włosów, spinki),
 • leki! – Jeśli dziecko przyjmuje konkretne leki stale, z odpowiednim załącznikiem
  w woreczku lub saszetce,
 • woreczki/reklamówki, do których dziecko będzie wkładać brudne ubrania/bieliznę,
 • ładowarka do telefonu, jeśli dziecko zabiera telefon (niezalecane) oraz kod PIN do telefonu na odrębnej kartce, jeśli dziecku się telefon wyłączy lub rozładuje,
 • zeszyt, przedmioty do pisania (długopis lub pióro itp.).

W co najlepiej zapakować wszystkie rzeczy i przedmioty?

Najlepiej zapakować wszystko w torbę podróżną z kółeczkami i długą rączką. Należy pamiętać, że waga bagażu powinna być taka, żeby dziecko samo potrafiło ciągnąć za sobą torbę 🙂

Jakie dokumenty powinno dziecko wziąć ze sobą na turnus?

Korzystający z transportu zorganizowanego mają obowiązek posiadania przy sobie WAŻNEJ (podbitej i podpisanej) legitymacji uczniowskiej. Brak ważnej legitymacji skutkuje dopłatą do biletów kolejowych przez rodzica. Uczestnicy mieszkający zagranicą korzystający z transportu zorganizowanego mają obowiązek wcześniej zgłosić brak polskiej legitymacji oraz posiadać dokument potwierdzający ich ubezpieczenie.

Jak wygląda dzień w czasie wypoczynku?

Dzień rozpoczyna się pobudką około godz. 08:00. Po porannej toalecie uczestnicy jedzą śniadanie, sprawdzana jest czystość w pokojach i rozpoczyna blok zajęć dopołudniowych, który kończy się przed obiadem. Po obiedzie jest obowiązkowa cisza poobiednia (bezwzględna – uczestnicy zostają w swoich pokojach lub względna – uczestnicy mogą przebywać w pokoju kolegów/koleżanek). Cisza poobiednia trwa około 60 minut. Po tym czasie rozpoczyna się blok zajęć popołudniowy, trwający do kolacji. Po ostatnim posiłku mają miejsca zajęcia integracyjne dla całego turnusu (gry ogólne, zabawy, turnieje itp.). W czasie zajęć uczestnicy podzieleni są najczęściej na grupy wiekowe lub na grupy zabawowe (domy, bractwa – w znacznej rozpiętości wiekowej). Po imprezie wieczorniej uczestnicy maja czas na toaletę przed snem i o godzinie 22.00 rozpoczyna się cisza nocna.

Kto sprawuje opiekę wychowawczą na koloniach i zimowiskach?

Wychowawcami na koloniach i zimowiskach są osoby dorosłe, najczęściej byli uczestnicy magicznych programów. Są to przede wszystkim studenci kierunków: turystyka, prawo, medycyna, aktorstwo, psychologia, taniec, fotografia, kulturoznawstwo oraz kierunków technicznych. Wszyscy posiadają państwowe kwalifikacje do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży.

Kto sprawuje opiekę kierowniczą na koloniach i zimowiskach?

Turnusem zarządza kierownik turnusu, powoływany przez Organizatora. jest to osoba o wyższym lub średnim wykształceniu posiadająca odpowiednie doświadczenie zawodowe w tym kierunku oraz odpowiednie kompetencje. Dodatkowo na turnusie może znajdować się osoba – reprezentująca Organizatora lub osoba zarządzająca działem turystycznym w firmie QUBUS Group Sp. z o.o.

Czy uczestnik może zostać odebrany z zimowiska lub kolonii przed osobę trzecią, nie będącą rodzicem lub opiekunem prawnym?

Tak. W tym celu należy pobrać ze strony www.quatronum.pl specjalny druk „obiór przez osobę trzecią” i go wypełnić. Uzupełniony przez rodzica/opiekuna prawnego druk należy przesłać organizatorowi na adres qubus@qubusgroup.com.pl lub oddać bezpośrednio kierownikowi na turnusie lub wychowawcy podczas transportu lub przekazać osobie trzeciej/ odbierającej. Bez powyższego dokumentu uczestnik nie zostanie wydany osobie trzeciej.

Czy uczestnik może samodzielnie wrócić do domu z transportu powrotnego?

Absolutnie nie. Nawet jeżeli uczestnik jest pełnoletni do momentu odbioru przez rodzica/opiekuna prawnego/osobę upoważnioną odpowiedzialność prawną za uczestnika ponosi wychowawca.

divider5-640x47

KONTAKT

Oficjalne Logo Quatronum

Obserwuj nas

Dla uczestników

32 32 05 047

Dla partnerów