fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Przejrzyj na oczy

Przejrzyj na oczy

Przejrzyj na oczy!

Quatronum wspiera 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!!

Od wielu lat popieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy , dlatego w tym roku przekazaliśmy na licytacje 12 dniowy turnus Szkoły Czarodziejów, który można wylicytować na aukcji Allegro 

Hasło tegorocznej akcji brzmi “PRZEJRZYJ NA OCZY”

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata. Dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej. Również one wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30. Finał – co między innymi będziemy kupować?

angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 

oftalmoskopy do badania dna oka  

lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 

tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 

synoptofory do pomiaru kąta zeza 

urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 

tomografia dna oka 

mikroskopy  

stoły operacyjne  *

*informacje pozyskane ze strony 30. Finał – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (wosp.org.pl)

Call Now Button