Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Przejrzyj na oczy

Przejrzyj na oczy!

Quatronum wspiera 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!!

Od wielu lat popieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy , dlatego w tym roku przekazaliśmy na licytacje 12 dniowy turnus Szkoły Czarodziejów, który można wylicytować na aukcji Allegro 

Hasło tegorocznej akcji brzmi „PRZEJRZYJ NA OCZY”

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata. Dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej. Również one wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30. Finał – co między innymi będziemy kupować?

angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 

oftalmoskopy do badania dna oka  

lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 

tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 

synoptofory do pomiaru kąta zeza 

urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 

tomografia dna oka 

mikroskopy  

stoły operacyjne  *

*informacje pozyskane ze strony 30. Finał – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (wosp.org.pl)

Call Now Button