fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Ferie Zimowe zakończone!

Ferie Zimowe zakończone!

Ferie Zimowe zakończone!

Semestr Zimowy w Szkole Czarodziejów dobiegł końca. Przez 6 tygodni organizowaliśmy 6-dniowe turnusy. Dzieci z wszystkich województw zjechały się do Szkoły Czarodziejów, by poznawać tajniki magii rodem ze świata Harry’ego Pottera.

ZAMKI I PAŁACE w czasie ferii zimowych

W czasie zimowego semestru gościły nas następujące zamki i pałace:

W Pałacu Bałoszyce odbył się turnus przeznaczony dla fanów sagi Gwiezdne Wojny (Star Wars) – Gwiezdna Akademia. W pozostałych zamkach odbyły się turnusy dla fanów Harry’ego Pottera. Była to prawdziwa Szkoła Czarodziejów.

Ferie Zimowe zakończone!

Ferie Zimowe -MAGICZNE ZAJĘCIA W SZKOLE CZARODZIEJÓW

Tak jak Harry Potter, Ron i Hermiona uczestnicy naszych kolonii mieli szansę wziąć udział w magicznych lekcjach.

Zaklęcia – expelliarmus, incendio, protego, silencio; to tylko kilka podstawowych zaklęć, których można się nauczyć w czasie zajęć.  Nasi uczestnicy muszą zdobyć różdżkę, ponieważ jest ona do  potrzebna do rzucenia zaklęć. Odbywa się to w czasie biegu po różdżkę. Dzieci i młodzież muszą wykonać specjalne zadania i misje, które przede wszystkim czekają na nich  w zamku i pałacu.

Eliksiry – wiadomo, że największym mistrzem eliksirów jest Severus Snape. Nasi Psorowie niewątpliwie są specjalistami w tej dziedzinie magii. Felix felicis, amortencja, eliksir snu – to tylko niektóre eliksiry, które poznają nasi uczestnicy i finalnie mają okazje tworzyć własne eliksiry.

Wróżbiarstwo – uczestnicy na tych zajęciach mogą poznać podstawowe techniki wróżenia. Często pojawiają się znane wróżbitki. Niewątpliwie najbardziej popularna z nich jest Sybilla Trelawney. Chiromancja, piromancja, tasenografia – to przykładowe techniki, których można się nauczyć w czasie zimowych turnusów.

Magiczne Stworzenia –  Newt Skamander  bez wątpienia byłby dumny z naszych uczestników, słysząc jaką mają wiedzę na ten temat. Hipogryfy, skrzaty domowe, smoki, niuchacze, elfy, gobliny itd. To tylko niektóre Fantastyczne Stworzenia, o których nauczamy w naszej Szkole Czarodziejów.

Bal Czarodzieja, Quiz wiedzy o Harrym Potterze,Tiara Przydziału, gra fabularna, konkurs tańca – to wieczorne atrakcje, w których wzięli udział młodzi Czarodzieje. Wiele przygód, magicznych postaci, misji, zadań i występów i piękne wspomnienia-  pewnością właśnie to tworzy najbardziej magiczne kolonie i zimowiska dla dzieci i młodzieży w polskich zamkach i pałacach.

Wszystkie wspomnienia możecie zobaczyć w naszej FOTORELACJI!

Do zobaczenia latem!

Call Now Button