fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Premiera filmu “Fantastyczne Zwierzęta- Tajemnice Dumbledore’a”

Premiera filmu “Fantastyczne Zwierzęta- Tajemnice Dumbledore’a”

“Fantastyczne zwierzęta- Tajemnice Dumbledore’a”

Premiera filmu “Fantastyczne Zwierzęta- Tajemnice Dumbledore’a” za nami.“Tajemnice Dumbledore’a” to kontynuacja serii “Fantastyczne zwierzęta” stworzonej przez autorkę książek o Harrym Potterze – J.K. Rowling. Trzecia część sagi o magizoologu Newcie Scamanderze  zamienia się przede wszystkim w przepychankę między dawnymi kochankami, czyli Albusem Dumbledorem i Gellertem Grindelwaldem. Rolę pierwszego z nich odgrywa Jude Law, zaś drugiego Mads Mikkelsen, który zajął miejsce Johnny’ego Deppa po skandalu wokół jego sądowej batalii z Amber Heard.

FABUŁA

Profesor Albus Dumbledore(Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi(Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

RECENZJA

” “Tajemnice Dumbledore’a” są już trzecim projektem, w którym David Yates i J.K. Rowling próbują na nowo zaczarować zafiksowaną na punkcie filmowej magii publiczność i uzupełnić lukę po Harrym Potterze. I choć zaklęcia, których używają, nie wydają się dość mocne, by w pełni sprostać oczekiwaniom mugoli, to najnowsza część “Fantastycznych zwierząt” chyba najbardziej z dotychczasowych oddaje klimat słynnej serii o nastoletnim czarodzieju. To nakręcone z rozmachem widowisko, które chwilami oferuje świetną rozrywkę, ale równie często razi miałką i niedopracowaną fabułą.”

OPIS SERII

Fantastyczne zwierzęta (tytuł oryginalny: Fantastic Beasts) – seria brytyjsko-amerykańskich filmów fantasy, wydawanych od 2016 roku. Cykl jest produkowany przez wytwórnie Warner Bros. Pictures i Heyday Films oraz dystrybuowany przez pierwszą z nich. Fantastyczne zwierzęta stanowią element franczyzy medialnej Wizarding World, obejmującej dzieła osadzone w fikcyjnym świecie magii, wykreowanym przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling w serii powieści Harry Potter. Filmy stanowią spin-off i prequel dla Harry’ego Pottera – pierwszej serii filmowej z franczyzy, obejmującej produkcje z lat 2001–2011. Fantastyczne zwierzęta są osadzone w pierwszej połowie XX wieku. Głównym wątkiem jest  wojna czarodziejów z czarnoksiężnikiem Gellertem Grindelwaldem. Głównym bohaterem jest Newt Skamander, angielski czarodziej zajmujący się badaniem magicznych zwierząt.

QUATRONUMNA PREMIERZE

Bez wątpienia jest to ważne święto dla wszystkich Czarodziejów. Psorowie, Quatroni ochoczo ruszyli do kin, aby pochłonął ich świat magii. Z pewnością uda nam się zaczerpnąć kilka motywów z wszystkich części Fantastycznych Stworzeń.  Bez wątpienia w naszej Szkole Czarodziejówjest wielu młodych magów, chcących poznać magiczne zwierzęta. Pamiętajcie: letnie turnusy już niedługo i wciąż możecie zarezerwować na nich miejsce.REZERWACJA
Call Now Button