fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Czarodzieje w Bielsku-Białej

Czarodzieje w Bielsku-Białej

Czarodzieje w Bielsku-Białej

Czarodzieje w Bielsku-Białej. W minioną sobotę, w Szkole Waldorfskiej  w Bielsku-Białej odbył się iście magiczny konwent. Fani Harry’ego Pottera mogli wziąć udział w zajęciach wróżbiarstwa, poznać zaklęcia, wziąć udział w pojedynku czarodziejów. W związku z tym odpowiedzialni byli za to Psorowie z Naszej Krainy Quatronum. Dodatkowymi atrakcjami byli animatorzy przebrani za magiczne postacie. Za strefę gastro odpowiadała kawiarnia Trzy Miotły, serwując eliksiry oraz przepyszne słodkości. Finałową atrakcją było FIRE SHOW w wykonaniu Teatru Ognia Tesserakt. Należy zwrócić uwagę na główny powód tego magicznego spotkania: Finał Wielkiego Turnieju Pojedynków. 

Finał Turnieju Pojedynków

Kraina Quatronum wraz z Trzema Miotłami postanowiła zorganizować Turniej Pojedynków dla młodych Czarodziejów. Co dwa tygodnie, w kawiarni odbywały się eliminacje, w których wybierano jednego finalistę.

Jak wyglądają takie pojedynki?

W Szkole Czarodziejów Krainy Quatronum opracowano specjalny system pojedynkowania się. Czarodzieje Poznają 3 podstawowe zaklęcia, odpowiadające trzem żywiołom:

WODA- AQUAMENTI

ZIEMIA- TERRATUM

OGIEŃ- INCENDIO

Warto zaznaczy, że zaklęcia te wpływają na siebie podobnie jak w grze  PAPIER-KAMIEŃ-NOŻYCE, czyli: woda gasi ogień, ogień pali ziemię, ziemia wciąga wodę. Mamy także zaklęcia obronne:

ZAKLĘCIE TARCZY – PROTEGO

ZAKLĘCIE UCISZAJĄCE  – SILENCIO

Odbijają one zaklęcia podstawowe.

Jest jeszcze zaklęcie specjalne: EXPELLIARMUS-zaklęcie rozbrajające. Pokonuje ono zaklęcia obronne.

Ważnym aspektem jest zasada, że w eliminacjach były używane tylko zaklęcia podstawowe, natomiast w finale, używano już wszystkich zaklęć.

Kończąć: po wielu rundach, pojedynkach pierwszym zwycięzcą został Szymon, zdobył on główną nagrodę: VOUCHER o wartości 2550zł – zapewniający mu udział w letnich koloniach w Szkole Czarodziejów.

SZKOŁA CZARODZIEJÓW– Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci

Jeśli jesteś fanem Harry’ego Pottera i chcesz przeżyć niezapomnianą, wakacyjną przygodę, niewątpliwie musisz zapoznać się z naszą ofertą. Organizujemy kolonie i obozy młodzieżowe, które przenoszą uczestników w świat czarów i magii. Zdecydowanie Letnia Szkoła Czarodziejów to niepowtarzalny program, podczas którego poznasz tajniki wróżbiarstwa, weźmiesz udział w ciekawych grach, odpoczniesz i będziesz świetnie się bawić. Przede wszystkim  czeka Cię moc niesamowitych wrażeń.

TEATR OGNIA TESSERAKT

Teatr Ognia Tesseraktod maja 2019 roku jednoczy najlepszych kuglarzy z okolic Bielska-Białej – łącząc ze sobą artystów poprzednich Teatrów: Ognia i Ruchu „Arkona”, oraz „Zapaleńcy” . Przede wszystkim teatr prezentuje profesjonalne pokazy z zakresu tańca ognia, szeroko rozumianego kuglarstwa, pirotechniki, piromancji, eksperymentów z ogniem jak i fakirstwa.

Na zakończenie, zapraszamy wszystkich do śledzenia nowych informacji i kolejnych magicznych eventach.

 

Call Now Button