fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Premiera spektaklu “Wielka zagadka Misia Uszatka”

Premiera spektaklu “Wielka zagadka Misia Uszatka”

Premiera spektaklu “Wielka zagadka Misia Uszatka”

Premiera spektaklu “Wielka zagadka Misia Uszatka” odbyła się 17 czerwca 2022 r. w Teatrze Arlekin w Łodzi, o godz. 17:00. Była to ostatnia premiera w tym sezonie.

Opis spektaklu

Tym razem na Dużej Scenie zobaczyć można było historię najbardziej znanego łódzkiego misia, Misia Uszatka. Inspiracją literacką dla spektaklu „Wielka zagadka Misia Uszatka” jest postać stworzona przez Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego. W Arlekinie zobaczyć ją można w zupełnie nowym ujęciu i sytuacjach, wykreowanych przez znanego dramaturga i reżysera Macieja Wojtyszkę. Autor sztuki umiejscawia bowiem sławnego misia w świecie dzisiejszych kilkulatków, cały czas jednak z zachowaniem ducha pierwowzoru.
Propozycja Teatru Lalek Arlekin to przede wszystkim prosta opowieść dla przedszkolaków o tym, co w życiu najistotniejsze. To refleksja o współczesnej rzeczywistości, czasie i relacjach pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni, pomaganiu i dobrych sposobach na nudę.

Cieszymy się, że jako Kraina Quatronummogliśmy być Oficjalnym Partnerem tej premiery!

Miś Uszatek

Teatr Arlekin o spektaklu.

„Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dziś o tego nieco zapomnianego przez obecne pokolenie przedszkolnych dzieci oraz o jego przygody, chcielibyśmy się upomnieć w teatrze – przypominając ulubionego bohatera poprzednich pokoleń. Pragniemy, aby Miś Uszatek, jego mikroświat i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów.
Inspiracją do powstania sztuki “Wielka zagadka Misia Uszatka” jest postać stworzona przez Czesława Janczarskiego  i Zbigniewa Rychlickiego. Jej autor, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru.
Propozycja Teatru Lalek Arlekin to opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze. To refleksja nad tym, co teraz, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu, która daje naszym dzieciom – np. wsparcie w działaniu, model relacji czy baśniowego przewodnika.

Teatr Arlekin

Teatr Lalek Arlekin założył w 1948 roku HenrykRyla – reżysera, lalkarza, społecznika i pedagoga. Na początku swej działalności był w Łodzi w budynku przy ul. Piotrkowskiej 150. 9lat później zmieniono lokalizację do obecnej siedziby u zbiegu ul. Wólczańskiej i al. 1-go Maja, czyli powstałego w 1902 r. pięknego secesyjnego budynku.

W ciągu 70 lat istnienia “Arlekin” przygotował 275 premier, a ponad 33 tysięcy spektakli obejrzało blisko 11 milionów widzów. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż Teatr prezentuje  swoje dokonania na festiwalach w kraju i zagranicą.

 

Call Now Button