fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Jak spakować dziecko na kolonie? Poradnik dla rodzica

Jak spakować dziecko na kolonie? Poradnik dla rodzica

Pakowanie dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. W zależności od miejsca, wieku dziecka czy charakteru wyjazdu zapakować musimy różne rzeczy. Istnieje jednak kilka uniwersalnych przedmiotów i porad, które sprawdzą się niezależnie od rodzaju wycieczki. Co wziąć na kolonie Quatronum? Sprawdź nasze propozycje, które ułatwią Ci pakowanie.

Niezbędnik na kolonie dla Twojego dziecka

Co zabrać na kolonie? To pytanie zadaje sobie każdy rodzic przed wyjazdem swojej pociechy. Podstawową kwestią jest wybór pomiędzy plecakiem, a walizką. Warto tutaj wziąć pod uwagę miejsce wyjazdu. Jeżeli wysyłasz dziecko na kolonie do kurortu – postaw na walizkę, jeżeli wyjazd opierać się będzie o piesze wędrówki wybierz plecak. Decydując się na walizkę, wybierz wersję na kółkach z długą rączką. Nie obciążysz wówczas dziecka, a będzie ona również wygodna do schowania w pokoju. Wielkość bagażu tj. plecaka czy walizki dostosuj do wieku i predyspozycji fizycznych dziecka.

Ważnym elementem podczas pakowania są ubrania. Przygotowując odzież dla dziecka na kolonie, należy wybrać taką ilość, aby codziennie mogło zmienić t-shirt czy bieliznę na nową, bez konieczności ich prania. Do bagażu dodaj dodatkowe kilka sztuk odzieży, które przydadzą się do przebrania w ciągu dnia. W przypadku starszych dzieci, które samodzielnie są w stanie wyprać bieliznę, można przyszykować mniej rzeczy. Jeżeli chodzi o spodnie, w zależności od pory roku, warto postawić na krótkie oraz długie spodnie – dziecko będzie przygotowane na różne warunki podczas wyjazdu. Zwróć uwagę na użyteczność ubrań, w tym na kiszenie, które pomogą pilnować portfela czy klucza do pokoju. Może przydać się kilka sztuk ciepłej odzieży w tym bluzę, polar czy kurtkę przeciwdeszczową. Podczas kompletowania garderoby na kolonie, warto wybrać te ubrania, które są wygodne, przewiewne, najlepiej z bawełny. Pozwolą na swobodne poruszanie się i zabawę podczas wyjazdu.

Produkty przeciwsłoneczne i higieniczne

Kolejną obowiązkową pozycją jest ochrona przeciwsłoneczna tj. czapka, okulary, a także krem z filtrem. Na kolonie obowiązkowo zapakuj klapki pod prysznic, strój kąpielowy oraz kapcie. W przypadku kolonii dla najmłodszych spakuj małą poduszkę czy ulubioną zabawkę. Nie zapominamy o produktach higienicznych: ręczniki, mydło w kostce, pasta i szczoteczka do zębów, grzebień do włosów, szampon, dezodorant.

Obuwie to również ważny aspekt podczas wyjazdu. W zależności od charakteru kolonii postaw na obuwie sportowe lub sandały w sezonie letnim. Podczas ferii zimowych spakuj ciepłe, nieprzemakalne obuwie.

Nie zapomnij o lekarstwach

Jeżeli Twoje dziecko regularnie zażywa jakieś leki, nie zapomnij o ich spakowaniu wraz z instrukcją ich podawania dla opiekuna. Na kartce warto napisać, w jaki sposób podawać leki oraz w jakiej dawce. Po konsultacji z opiekunem, można przekazać leki wraz z instrukcją, aby uniknąć pomyłek. Decydując się na wyjazd z Quatronum każdy rodzic może wpisać nazwę choroby do karty kwalifikacyjnej oraz wypełnić druk z dawkowaniem leków. Wysyłana jest ona razem z kartą uczestnika wyjazdu.

Każdy uczestnik kolonii organizowanych przez Quatronum musi mieć ze sobą ważną (podbitą oraz podpisaną) legitymację uczniowską. Brak ważnej legitymacji wiążę się z dopłatami do biletów kolejowych przez rodzica.

Kieszonkowe na kolonie dla dzieci

Kieszonkowe może być problematycznym tematem wśród rodziców. Często zastanawiamy się jaką kwotę dodatkowo przeznaczyć, skoro dziecko na wyjeździe będzie miało wszystko zapewnione. Można zapytać organizatorów lub opiekunów jaką kwotę bezpiecznie będzie można przeznaczyć. Nasza pociecha będzie miała dodatkowe środki na pamiątki, napoje czy słodycze.

Przed wyjazdem Twojego dziecka koniecznie zapoznaj się z poradnikiem rodzica!

obozy dla dzieci
Call Now Button