fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

MAGICZNE URODZINY W KAWIARNI TRZY MIOTŁY

MAGICZNE URODZINY W KAWIARNI TRZY MIOTŁY

MAGICZNE URODZINY W KAWIARNI TRZY MIOTŁY

MAGICZNE URODZINY W KAWIARNI TRZY MIOTŁY.

W minioną sobotę po raz pierwszy mieliśmy okazję zorganizować magiczne animacje w czasie  urodzin 6-letniej Leny. Zaczarowana impreza odbywała się w kawiarni Trzy Miotły. Na przybyłych małych gości czekała lekcja eliksirów i dużo magicznych wrażeń. Przede wszystkim wszyscy uczestnicy mogli wykonać własne eliksiry szczęścia  i wznieść nimi toast za szczęście solenizantki. Dodatkową niespodzianką był fakt, że dzieci wykonały małe eliksiry, które mogły zabrać do domu. Z pewnością jest to dla nich wyjątkowa pamiątka.

ELIKSIRY

Zajęcia z eliksirów obejmują część teoretyczną, wprowadzająca młodych Czarodziejów w świat magicznych mikstur. Kolejnym etapem jest część pokazowa, gdzie można zobaczyć kilka spektakularnych właściwości eliksirów. Ostatnim elementem zajęć jest część praktyczna, polegająca na samodzielnym wykonywaniu małych eliksirów, które potem każdy może zabrać ze sobą w postaci naszyjnika.

Eliksiry w świecie Harry’ego Pottera

Warzenie eliksirów z pewnością jest rodzajem subtelnej, jednak bardzo pożytecznej magii. Istotnie za pomocą eliksirów można usidlić umysł, oczarować zmysły, a nawet położyć kres śmierci. W związku z tym istnieje wiele różnorodnych eliksirów i każdy z nich posiada odpowiednie działanie. Uwarzenie eliksiru jest czynnością o zróżnicowanej trudności, jednak zawsze wymaga dokładności i staranności oraz odpowiednich składników. Sporządzanie eliksirów jest jednym z przedmiotów nauczanych w Hogwarcie. Niewątpliwie najbardziej znanymi nauczycielami tego przedmiotu w serii byli Horacy Slughorni Severus Snape.

Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż Mugolenie są w stanie sporządzić eliksiru, nawet posiadając odpowiednie składniki i przepisy

Warto wiedzieć, że istnieje specjalna giełda eliksirów, na której dokonuje się transakcji eliksirami jako zestandaryzowanymi towarami, dla których można ustalić cechy typowe. Jak większość instytucji finansowych w świecie czarodziejów, prawdopodobnie kontrolowana jest przez gobliny. Nie jest znane jej położenie ani zasady funkcjonowan

 

MAGICZNE URODZINY Z QEVENTS

OFERTA:

Na zakończenie, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Qevent’s.

Call Now Button