fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

MAGICZNA ZIELONA SZKOŁA

MAGICZNA ZIELONA SZKOŁA

MAGICZNA ZIELONA SZKOŁA

Magiczna Zielona Szkoła odbyła się w Zamku w Pęzinie. Uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych nr. 4 w Świnoujściu, w ramach szkolnego wyjazdu, wzięli udział w 3-dniowej zielonej szkole. Był to czas przemiany w Czarodziejów i przeżywania przygód rodem z Harry’ego Pottera. Uczestnicy wzięli udział w Tiarze Przydziału, Biegu po Różdżkę, zajęciach o eliksirach, zaklęciach, pojedynkach Czarodziejów, zielarstwie oraz w grze fabularnej.

Jest to forma ZIELONEJ SZKOŁY jakiej jeszcze nie znacie! Niezwykły zamek, gry fabularne, magiczna auro – to wszystko sprawi, że uczniowie zapamiętają ten wyjazd na długo.

Zamek w Pęzinie

wzniesiony na przełomie XIV i XV w. przez joannitów, którzy od 1382 r. byli właścicielami Pęzina (nabyli go od rodu Borków). Zamek posiadał duże walory obronne zwiększone poprzez usytuowanie go w “widłach” dwóch strumyków: Krępieli i Pęzinki. Budowla, powstała na sztucznym wzniesieniu, wzorowana była na zamkach w Łagowie i Swobnicy i składała się z czteroodcinkowego muru obwodowego tworzącego nieregularny czworobok oraz z budynku mieszkalnego przylegającego do wschodniego odcinka muru obronnego.   W latach sześćdziesiątych XIX w. Puttkamerowie uporządkowali otoczenie zamku wyburzając znajdujące się tam budynki gospodarcze. Na ich miejscu powstały tereny zielone oraz romantyczne budowle w postaci pawilonu ogrodowego oraz ruin kaplicy.

Zielona Szkoła

forma realizacji programu nauczania w szkole, w trakcie kilkudniowego wyjazdu całego oddziału wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe. Wyjazd powinien stanowić kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania.

Magiczne zajęcia

Tiara Przydziału – Hogwart to Szkoła Magii i Czarodziejstwa. W historii o Harrym Potterze możemy poznać 4 wielkie domy: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw oraz Slytherin. Kraina Quatronumma swoje 4 domy. Są to Aretes, Gravitas, Lupus, Virtus. Każdy z tych domów charakteryzuje się czymś innych, ma inne najważniejsze wartości. Jakie? Tego można posłuchać w HymnieSzkoły Czarodziejów, wykonywanego przez utalentowane rodzeństwo Kasie i Jacka Sienkiewiczów, znanych w Polsce jako zespół KWIAT JABŁONI.

Bieg po różdżkę – gra terenowa, dająca szansę, by uczestnicy mogli się wykazać różnymi zdolnościami i umiejętnościami w celu zdobycia różdżki.

Eliksiry – na pewno nie są tak straszne, jak gdyby prowadził je Profesor Snape. Dzieci mają okazję poznać podstawowe informacje o tych tajemniczych substancjach oraz wykonać samodzielnie dla siebie mały eliksir.

Zaklęcia i pojedynki- nauka zaklęć i pojedynkowania się na zasadzie gry PAPIER-KAMIEŃ-NOŻYCE. Adepci Magii uczą się trzech podstawowych zaklęć: AQUAMENTI-  woda, INCENDIO- ogień, TERRATUM- ziemia. Są także dwa zaklęcia obronne: SILENCIO (uciszenie), PROTEGO (tarcza). EXPELLIARMUS- zaklęcie specjalne.

Call Now Button