fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Co zabrać na obóz młodzieżowy? O tym warto pamiętać!

Co zabrać na obóz młodzieżowy? O tym warto pamiętać!

Obóz dla młodzieży to z jednej strony okazja do kreatywnego spędzania wolnego czasu, a z drugiej rozwijania swoich zainteresowań oraz nawiązania nowych znajomości z osobami z różnych stron kraju. Koniec wakacji sprawił, że część uczniów i rodziców już myśli o zbliżających się powoli feriach zimowych. Możliwości wyjazdów jest bardzo wiele, jednak bez względu na to, gdzie nasze pociechy wybiorą się w najbliższym czasie, jedna rzecz pozostaje niezmienna – co zabrać na obóz zimowy? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad. 

Co zabrać na obozy zimowe?

Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać, kiedy pakujemy się na obozy zimowe, to odpowiednie ubranie. Musimy uwzględnić, że pogoda w okresie zimowym może być naprawdę zmienna, dlatego dobrze przygotować się na każdą ewentualność – od intensywnych opadów śniegu do w miarę słonecznego dnia, który sprzyjać będzie aktywnościom na świeżym powietrzu.

Absolutnym niezbędnikiem podczas zimowych obozów dla młodzieży będą:

  • ciepła, nieprzemakalna kurtka;
  • wygodne buty;
  • bielizna na każdy dzień;
  • ubrania z długim i krótkim rękawem (te drugie mogą się przydać w zamku lub pałacu);
  • czapka, szalik oraz rękawiczki;
  • piżama.

Oprócz tego dobrze mieć ze sobą również klapki pod prysznic, a także niezbędne przybory toaletowe: ręcznik, mydło, szampon, żel pod prysznic, szczoteczkę i pastę do zębów. Bardziej konkretne elementy garderoby (na przykład specjalny rodzaj obuwia, bielizna termiczna czy kurtka z dodatkowymi funkcjami) uzależnione będą od specyfiki obozów dla młodzieży, na jaki się wybierasz.

Obozy zimowe 2022 – o tym pamiętaj!

Specyficzna sytuacja, wywołana pandemią koronawirusa, spowodowała, że warto zadbać również o dodatkowe środki ochrony. Z pewnością na obozy zimowe powinniśmy zabrać ze sobą maseczki oraz płyn do dezynfekcji. Nawet, jeżeli nie będą one oficjalnym wymogiem, to lepiej mieć je przy sobie. Podczas wielu aktywności nie zawsze mamy możliwość, aby umyć ręce po zakończonej zabawie, a płyn dezynfekcyjny będzie tutaj idealnym rozwiązaniem.

Co jeszcze zabrać na ferie zimowe (obozy)?

Obozy zimowe to często również zwiedzanie okolicy i piesze wycieczki. Oprócz tradycyjnego bagażu, zabierzmy ze sobą również mały, podręczny plecak, który zawsze będziemy mogli zabrać ze sobą w razie konieczności. Spakujemy do niego potrzebne akcesoria, jak chociażby rękawiczki, przekąski bądź inne potrzebne akcesoria. Podczas obozów zimowych pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych i kremach z filtrem. W tym okresie słońce może być również intensywne, a dodatkowo odbija się od gładkiej powierzchni śniegu.

Co jeszcze zabrać na obóz dla młodzieży? Oczywiście niezbędnikiem będzie telefon komórkowy, jednak zasady i godziny korzystania z tego urządzenia będą ustalone przez organizatorów wyjazdu. Dodatkowo warto pamiętać o lekach przeciwbólowych oraz wszelkich innych środkach, które zażywają nasze dzieci. Absolutnie nie możemy jednak dawać tabletek naszym pociechom do plecaka! Wszelkie tego typu rzeczy powinny znajdować się u opiekunów i być przez nich kontrolowane.

Ile pieniędzy zabrać na obóz zimowy?

To, ile pieniędzy zabierze nasza pociecha na ferie zimowe, uzależnione będzie oczywiście od naszych możliwości. Warto jednak nie przesadzać z gotówką. Kwota powinna wystarczyć na drobne wydatki oraz zakup pamiątek. Wcześniej porozmawiajmy z organizatorami obozów zimowych, którzy mają doświadczenie w wyjazdach i udzielą nam dokładnych informacji o specyfice danego miejsca, a tym samym kosztach.

Obecnie coraz częściej zdarza się, że młodzież korzysta z kart płatniczych, które są bezpieczną formą płatności. To też dobry sposób na to, aby potem dokładnie sprawdzić wszelkie wydatki na obozie zimowym. Jeżeli poszukujemy ciekawych obozów dla młodzieży, zapoznaj się z ofertą ferii  w Quatronum.

Ferie zimowe
Call Now Button