fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Kraina Quatronum ma swoją sowę!

Kraina Quatronum ma swoją sowę!

AUREUS – EMISARIUSZ NAJWYŻSZEJ RADY QUATRONUM

Drodzy Quatroni, dziękujemy Wam za wszystkie przesłane propozycje imion dla naszej Sowy Śnieżnej. Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia, bo było mnóstwo świetnych pomysłów, jednak płeć sowy ułatwiła Nam wybór – to chłopiec! Dlatego z przyjemnością informujemy, że od dzisiaj, adoptowana Sowa Śnieżna w Quatronumze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego będzie nosiła imię AUREUS– płatek śniegu. Pomysłodawczynią imienia jest Juliette Hyacinthum, absolwentka Szkoły Czarodziejów z Domu Lupus, a teraz także Asystentka!

Każdy kto odwiedzi Aureusa i zrobi sobie zdjęcie otrzyma miły upominek , i pamiętajcie Quatroni-Kraina Quatronum ma swoją sowę!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia AUREUSA w Śląski Ogród Zoologiczny– jest to trzeci pod względem wielkości ogród zoologiczny
w Polsce. Na obszarze blisko 50 ha, w sercu Górnego Śląska, obserwować można ponad 300 gatunków zwierząt z prawie całego świata.

W Quatronum i świecie magii sowy wykazują większe przywiązanie do człowieka niż w świecie mugoli. Wysoki poziom inteligencji, bystre oczy i zdolność świetnej nawigacji pozwoliły udomowić sowy jako zwierzęta pocztowe. Wielu czarodziejów ma swoje własne sowy. Ptaki te są także niezwykle towarzyskie i mimo tego, że nie potrafią rozmawiać, są świetnymi towarzyszami samotnych bądź smutnych ludzi. Ze względu na wspomniane cechy sowy znalazły świetne zastosowanie jako doręczyciele poczty. Wystarczy, że osoba wysyłająca list powie sowie, gdzie ma lecieć, a ona dzięki instynktowi odnajdzie adresata zawsze i wszędzie. Aby wysłać list za pomocą sowy, wystarczy przywiązać kopertę do jej nóżki. Adresat zaś odwiązuje list, a sowa czeka na odpowiedź. Nie odlatuje, chyba że osoba, która dostała list, zadecyduje inaczej.

Tak więc Quatroni – powtórzmy to raz jeszcze – Kraina Quatronum ma swoją sowę! – wypatrujcie naszej sowy!

Call Now Button