fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Koncert Fundacji ISKIERKA “Symfonia radości”

Koncert Fundacji ISKIERKA “Symfonia radości”

1. SYMFONIA RADOŚCI

Koncert Fundacji ISKIERKA„SYMFONIA RADOŚCI”to wydarzenie absolutnie unikatowe, które mocno zmienia myślenie o koncertach charytatywnych i o tym, jak różne muzyczne światy mogą się spotkać i przy okazji zrobić kawałek DOBRA. NARODOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA POLSKIEGO RADIAzagra pod batutą ADAMA SZTABYrazem z DZIECIĘCĄ ORKIESTRĄ ONKOLOGICZNĄ, którą tworzą podopieczni fundacji na co dzień zmagający się z chorobą nowotworową.

Te dzieciaki są wyjątkowe w każdym tego słowa znaczeniu. Poprzez muzykę, która jest dla nich formą terapii, pokazują swoje talenty, pasję i siłę mimo ciężkiej choroby. Zacierają się granice i wszelkie podziały.

2. PRZYGOTOWANIA DO KONCERTU

Małych pacjentów przygotowuje do tego PIOTR SUTT, dyrygent, promotor sztuki perkusyjnej, profesor i kierownik Katedry Perkusji Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2006 roku razem z Fundacją ISKIERKA łamiący wszelkie stereotypy dotyczące myślenia o twórczych możliwościach dzieci w trakcie leczenia onkologicznego. To jeden z najbardziej oryginalnych i zaskakujących przykładów muzykoterapii, połączonej ze znakomitą jakością i skalą wydarzenia. Bo Fundacja ISKIERKA uwielbia pomysły z pozoru zupełnie szalone, które dla chorych dzieci są mocnym przekazem, że życie jest pełne niespodzianek – także tych pozytywnych.

3. GWIAZDY WIECZORU

Na jednej scenie podopieczni fundacji spotkali się z gwiazdami w ich repertuarze, których aranżacje na tę specjalną okazję przygotował Adam Sztaba. Zaproszenie do współtworzenia tego koncertu przyjęli: MAŁGORZATA OSTROWSKA, RALPH KAMINSKI, GRZEGORZ TURNAU i KUBA JURZYK.

Jedną z ciekawostek był CHÓR INFORMATYKÓW. To darczyńcy fundacji z firm 3Soft S.A. i Sii Polska. Zdecydowali się również pokonać tremę i wesprzeć „śpiewająco” podopiecznych fundacji podczas występu. Do tego wyzwania przygotował ich „cuda-czyniący” chórmistrz, dyrygent i multiinstrumentalista BENEDYKT ODYA.

Koncert poprowadzili Jarosław Boberek i Mirosław Neinert

Dochód z koncertu przeznaczony był na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin – podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

4. Quatronumprzyjacielem Iskierki

Wyjątkowym wyróżnieniem było dla nas odebranie w czasie koncertu specjalnej nagrody: statuetki PRZYJACIEL FUNDACJI ISKIERKA. Jest to dla nas symbol pięknej współpracy oraz wsparcia. Nasza Kraina jest w pełnej gotowości nieść pomoc Fundacji i jej podopiecznym.

    

Call Now Button