fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

I Śląska Konferencja “POCZUJ, ŻEBY ZROZUMIEĆ”

I Śląska Konferencja “POCZUJ, ŻEBY ZROZUMIEĆ”

I Śląska Konferencja “Poczuj, żeby zrozumieć”

 

23 października br., o godz. 10:30 w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się Konferencja pn. “Poczuj, żeby zrozumieć”.

Pod Honorowym PatronatemMarszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiegooraz Uniwersytetu Śląskiego

Celem konferencji było budowanie świadomości oraz wrażliwości na istniejący problem niewidzialnych społecznie potrzeb osób starszych oraz przedstawienie możliwości jego rozwiązania za pomocą projektu “Poczuj, żeby zrozumieć”.

 

Tematy podjęte w czasie konferencji:

Każdy kiedyś będzie stary, jak wtedy chcemy być obsługiwani, rozumiani i traktowani przez tych młodszych od nas?

Czy młodym ludziom wystarczy empatii, cierpliwości oraz tolerancji?

Czy będziemy umieli się wzajemnie zrozumieć?

W jaki sposób budować międzypokoleniowe mosty?

Jak edukować w innowacyjny sposób

o ograniczeniach wieku senioralnego?

PRELEGENCI

Ewa Kustwan-Mrózpsycholog, nauczyciel-konsultant, reprezentująca Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny”Metis” w Katowicach.

         

Janina PiwowarczykKoordynatorka Sieci Żywa Biblioteka Polska, prezeska senioralnego stowarzyszenia Nasze Osiedle Ścigały.

Marek WendreńskiPrezes GrandpaGang, prezes Mywayy sp. z o.o.Autor książek”Co ty szczylu możesz wiedzieć”, “Maraton pokoleń”

prof. dr hab.Aldona Frączkiewicz-WronkaKierownik Katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Agnieszka RzepeckaPrezeska Stowarzyszenia “Mocni Razem”, inicjatorkai realizatorka wielu projektów dla młodzieżyi seniorów.

PODSUMOWANIE

I Śląska konferencja “Poczuj, żeby zrozumieć”, która odbyła się w Muzeum Śląskim była wspaniałą możliwością do spotkania się i wymiany międzypokoleniowych doświadczeń, refleksji oraz wezwania do działania. Dziękujemy wszystkim za liczny udział!
Serdecznie dziękujemy Prelegentom – dzięki Państwa wkładowi, nasza konferencja była miejscem owocnych dyskusji, wymiany pomysłów, inspiracji. Dziękujemy również za Wasze przemyślenia, pytania i gotowość do budowania mostów międzypokoleniowych. Skoro trudność w budowaniu relacji osób w młodym wieku oraz w wieku senioralnym istnieje od dawna, to być może już czas, aby stawić mu czoła? Wykluczający język, stereotypy, różne postrzeganie rzeczywistości – zacznijmy od dialogu, aby budować społeczeństwo oparte na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i empatii.
Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy stworzyć wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich uczestników.
I Śląska konferencja Poczuj żeby zrozumieć za nami. Serdecznie zapraszamy do fotorelacji: https://quatronum.pl/pp/fotorelacja/
Do zobaczenia w przyszłym roku ✋

 

 

 

Call Now Button