Akademia Młodych Artystów
Za nami pierwszy artystyczny turnus w Pałacu Sulisław. W Akademii Młodych Artystówdzieci i młodzież odkrywały i pielęgnowały swoje uzdolnienia artystyczne: muzyczne, wokalne, aktorskiei taneczne.
Graliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy – spędziliśmy miło czas na twórczej zabawie. To nowa forma turnusów prosto od Quatronum!
Jeżeli kochasz aktywność sceniczną, to Akademia Młodych Artystów jest właśnie dla Ciebie!
Główne cele AMA:
- Praca nad prawidłową emisją głosu, kształcenie słuchu i doskonalenie dykcji. Ponadto uczniowie poznają czym jest interpretacja tekstu oraz praca na scenie.
- Rozwijanie umiejętność śpiewania na głosy przez co młodzież nie tylko rozwija swoje zdolności muzyczne ale i uczy się współpracy w grupie i zacieśnia kontakty z rówieśnikami.
- Młodzież poznaje najważniejsze techniki taneczne: jazz, taniec klasyczny, taniec współczesny, hip hop.
- Uczą się kontroli własnego ciała, prawidłowej rozgrzewki i świadomego rozwoju fizycznego tak aby taniec stał się nie tylko przyjemny ale i zdrowy.
- Młodzi uczestnicy współpracują w grupach budując w ten sposób relacje z rówieśnikami.
- Praca nad choreografią wspomaga pracę nad pamięcią, koncentracją i spostrzegawczością.
- Zajęcia teatralne dla młodzieży mają na celu przede wszystkim naukę otwartości i wyrażania swoich emocji.
- Swobodne wyrażanie uczuć, pobudzanie wyobraźni, uwrażliwianie na sztukę, rozwój osobisty i budowanie własnej wartości to wszystko nad czym będą pracować nasi uczniowie.
- Rozwój umiejętności w zakresie dykcji, artykulacji i świadomości własnego ciała.
- Poznawanie czym jest rzetelna praca i pokora, niezbędna do wykonywania zawodu aktora.
Kadra prowadząca:
Adrianna Maliszewska- aktorka-lalkarka, absolwentka oraz pedagożka Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu.
- Prowadzone przedmioty: Technika gry pacynką, Technika gry kukłą, Lalka stolikowa Od 2016r. aktorka Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi.
- Ważniejsze role: Włókniarka-„Włókniarki” reż. Tomasz Man, Nabu-„Wędrówka Nabu” reż. Przemysław Jaszczak, Wiedźma-„Jak zostałam wiedźmą” reż. Ewelina Pietrowiak, Stara mysz polna- „Calineczka” reż. Bartosz Kurowski, , Macocha- „Kopciuszek” reż. Robert Drobniuch
- Właścicielka firmy Qubus Group sp. z o.o., organizującej dla dzieci i młodzieży fabularyzowane zimowiska i kolonie letnie QUATRONUM w polskich zamkach i pałacach.
Dawid Bawor – z zawodu tancerz, choreograf, instruktor tańca, osobowość sceniczna, wokalista i czarodziej.
Posiadacz najwyżej klasy narodowej w tańcu towarzyskim, dwukrotny zdobywca Pucharu Śląska w tańcu towarzyskim.
- Występował w filmach, programach telewizyjnych i teledyskach.
- Twórca artystycznych projektów, promotor kultury i wychowania w sztuce.
- Wieloletni choreograf formacji tanecznych, duetów, solistów, którzy w kategorii tańca nowoczesnego wytańczyli wiele miejsc na podium.
- Z paryską szkołą tańca przygotowywał tamtejsze formacje do przeglądów kabaretowych i rewiowych.
- Jego miłością są musicale – dlatego współpracował z Teatrem na Dłoni, gdzie przez kilka lat miał możliwość przygotowywania niezwykłych autorskich choreografii.
- Aktualnie realizuje się artystycznie w Rewiach Burleski jako tancerz i wokalista.
Dagmara Dorda – Debiutowała w 2010r.na deskach Teatru w Czeskim Cieszynie w sztuce „Historia całkiem zwyczajna”, a w roku 2016 r. w spektaklu muzycznym „Powróćmy jak za dawnych lat”.
W 2014 r. ukończyła studia I stopnia na kierunku „Edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej” na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Swoje zamiłowania muzyczne realizuje wraz z autorskim zespołem “LUNATYP”, który przede wszystkim tworzy autorską muzykę, a w swoim repertuarze często sięga po poezję śpiewaną, piosenkę aktorską, pop alternatywny, smooth jazz czy soul.W 2017 r. uzyskała dyplom „Aktora scen muzycznych” z wyróżnieniem w PPSZWB w Gliwicach.
Jakub Brzeziński – pracownik Centrum Kultury „Browar B” na stanowisku sekretarza zespołowego.
Wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”, promował Polski folklor na wielu międzynarodowych festiwalach, między innymi w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Bułgarii.
- Absolwent II Lo im. Mikołaja Kopernika we Włocławku z nagrodą „Osobowość Kopernika”.
- Statysta filmowy.
- Jeden z artystów spektaklu „Pod dobrym drzewem” z roku 2022.
- Interesuje się wieloma dziedzinami sztuki, w tym: pisaniem tekstów piosenek, komponowaniem utworów, folklorem, malarstwem, rzeźbiarstwem, poezją, śpiewem i tańcem.