Zielarstwo z Profesor Falvią

W skrócie:

POŁOŻENIE:

Golub-Dobrzyń, Kujawsko-Pomorskie
PROGRAM:

Szkoła Czarodziejów & Szkoła Tropicieli
LICZBA MIEJSC:

75
POWSTANIE:

XIV w
ADRES:

87-400 Golub-Dobrzyń, ul. PTTK 13
W QUATRONUM OD:

2017 r.

Chcesz spędzić wakacje w zamku? Wystarczy wybrać semestr ->

O zamku

Zamek Glubski został wzniesiony na przełomie XIII/XIV wieku jako gród graniczny, broniący przepraw przez rzekę Drwęcę. Zamek przez większość czasu był siedzibą zakonu krzyżackiego. Twierdza wielokrotnie opierała się oblężeniom i po raz pierwszy udało się ją zdobyć dopiero Władysławowi Jagielle w trakcie Wojny Golubskiej.

Od 1611 roku zamkiem zarządzał Zygmunt III Waza, który przekazał włości golubskie we władanie swej siostrze Annie Wazównej. Klasztor-zamek został przebudowany w renesansowy pałac. Obronne elementy zostały zastąpione dekoracyjnymi, ściany pokryto ozdobnymi, tureckimi tkaninami i skórami zwierząt. Zamek stał się rezydencją odwiedzaną przez licznych gości dworu.

Zamek jest idealnym miejscem do organizacji eventów dla firm, szkoleń i konferencji: dla naszych gości przygotowaliśmy wycieczki krajoznawcze z przewodnikiem, zwiedzanie zamku w towarzystwie jego historycznych mieszkańców, gry fabularyzowane w terenie (Receptura Królowej, Książę Przeznaczenia, 4 żywioły) i wiele innych.

Zamek Golubski dysponuje 69 miejscami noclegowymi mieszczącymi się w głównej bryle. Do dyspozycji uczestników oddano stylizowane sale, lochy nadające odrobinę tajemniczości. Zamek mieści się na wzgórzu z którego rozpościera się widok na okoliczne miejscowości, lasy i łąki.

Uczestnicy chętnie wybierają też

Zamek Gniew