Przejdź do treści

„POCZUJ, ŻEBY ZROZUMIEĆ” to innowacyjny projekt skoncentrowany na rozwijaniu empatii i kompetencji miękkich, zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u dorosłych. Naszą misją jest przygotowanie młodych ludzi do przyszłości, w której wszyscy, niezależnie od wieku czy niepełnosprawności, będą obsługiwani, rozumiani i traktowani z szacunkiem.

Nasze warsztaty dla szkół oraz szkolenia dla firm prowadzone przez doświadczonych edukatorów mają na celu uwrażliwianie uczestników na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki temu pogłębiamy dialog międzypokoleniowy i aktywnie przeciwdziałamy dyskryminacji ze względu na wiek czy niepełnosprawność.

W ramach projektu kształtujemy umiejętności rozpoznawania i wyrażania własnych emocji oraz empatycznego reagowania na emocje innych osób. Wzmacniamy umiejętności słuchania i zrozumienia perspektywy innych osób, co przyczynia się do budowania bardziej zrozumiałych i akceptujących społeczności.

Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące na rosnącą potrzebę rozwijania empatii, współczucia i zrozumienia. Chcemy, aby młodzi ludzie stali się gotowi na pełniejsze uczestnictwo w społeczeństwie, gdzie szanowanie innych i ich potrzeb staje się normą. Dołącz do nas, aby razem tworzyć przyszłość pełną współpracy i zrozumienia

Oferta

Oferta warsztatów dla szkół – pobierz

Warsztat „Poczuj żeby zrozumieć” dedykujemy dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Pod czujnym okiem dwóch edukatorów w ciągu dwóch godzin uczestnicy:

  • Doświadczają zaburzeń obserwacji i pola widzenia, zmiejszonej ruchliwości i mobilności ciała, zaburzenia słuchu, ograniczenia czucia rąk, niewłaściwej pozycji sylwetki, ograniczenia ruchu stawów.
  • Uczą się otwartości, komunikacji oraz współpracy dzięki pracy związanymi z narzędziami krytycznego myślenia, porozumienia bez przemocy.
  • Zdobywają wiedzę związaną z funkcjonowaniem ludzkiego ciała, jego funkcjami i procesami starzenia się.
  • Działają w praktyce sprawdzając swoje możliwości za pomocą symulatora starości oraz szukając rozwiązań dla zauważonych problemów. 
  • Podzielą się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami.     

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat z odbytych warsztatów.


Oferta szkolenia dla firm i instytucji – pobierz

Szkolenie „Poczuj żeby zrozumieć” zostało stworzone specjalnie dla pracowników firm i instytucji. Podczas trzygodzinnego szkolenia  pod opieką dwóch doświadczonych edukatorów, uczestnicy:

  • Doświadczają różnych wyzwań, takich jak zaburzenia obserwacji i pola widzenia, zmniejszona ruchliwość i mobilność ciała, zaburzenia słuchu, ograniczenia w czuciu rąk, niewłaściwa pozycja ciała oraz ograniczenia w ruchu stawów.
  • Uczą się otwartości, skutecznej komunikacji oraz współpracy, pracując z narzędziami krytycznego myślenia i praktykując porozumienie bez przemocy.
  • Zdobędą wiedzę związaną z funkcjonowaniem ludzkiego ciała, jego funkcjami oraz procesami starzenia się.
  • Wcielają zdobytą wiedzę w praktykę, testując własne możliwości za pomocą symulatora starości oraz szukając rozwiązań dla zauważonych problemów.     

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w warsztatach, co stanowi dodatkową wartość dla ich rozwoju zawodowego.

TWÓRCY

Stowarzyszenie z 10 letnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą oraz 7 letnim doświadczeniem w pracy z seniorami w tym również w działaniach o charakterze międzypokoleniowym. 

Więcej na stronie www.mocnirazem.org

Fundacja propaguje, organizuje i wspiera wszelką działalność profilaktyczną na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi.Pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej poprzez aktywne uczestnictwo w kulturze, warsztatach i wszelkich formach fabularyzowanego wypoczynku artystycznego.

Więcej na stronie www.fundacjaquatronum.pl

Ambasador Projektu

 

Marek Wendreński 

Wyobrażacie sobie przebiegnięcie maratonu w wieku 22 lat pchając przed sobą ponad 80 kg? 

Takie wyzwanie podjął Marek Wendreński, a towarzyszył mu jego 84-letni dziadek poruszający się na wózku.

To właśnie Marek Wendreński jest dzisiaj Ambasadorem projektu „Poczuj, żeby zrozumieć”. Marek rozumiał potrzeby swojego dziadka i dał mu to co jest najbardziej cenne swój czas.

Marek Wendreński – 30 maja 2023 skończył 27, jest przedsiębiorcą. Zawsze dąży do celu. Łamie schematy, pomaga innym przekraczać granice fizyczne (w tym niepełnosprawność) oraz mentalne.

Jego motto życiowe: Żyj życiem, które będziesz pamiętał i które zapamięta cały świat.

Jest autorem poradnika autobiograficznego” Co Ty, szczylu, możesz wiedzieć”, oraz Maraton Pokoleń. Stworzył duet znany pod nazwą Grandpagang. Wspólne bieganie zaczęło się, żeby zaktywizować dziadka, który stracił nogę na skutek powikłań związanych z cukrzycą.
Z czasem jednak okazało się, że sportowa przygoda wnuka i dziadka inspiruje innych. Uczy pokory, cierpliwości i wytrwałości. Promuje też wielopokoleniową rodzinę.

 

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY PROJEKTU

mail: biuro@poczujzebyzrozumiec.pl

Call Now Button