Przejdź do treści

O nas

TWÓRCY

Agnieszka Rzepecka

Prezeska Stowarzyszenia

Pedagog, animator,  edukator. 

Posiada 26 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z różnymi grupami.
Inicjatorka i realizatorka  pierwszego w Katowicach Środowiskowego Programu Profilaktycznego dla Dzieci  i Młodzieży opartego na lokalnej współpracy i angażującego setki wolontariuszy. Inicjatorka powstania Młodzieżowej Kawiarenki w Katowicach Szopienicach, a także  Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia w Katowicach. Współtworzyła Dzielnicową Akademię Seniora w Katowicach Zawodziu.

Członek założyciel i prezes od 10 lat Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej Mocni Razem. Współtwórczyni
i realizatorka wielu inicjatyw i projektów kierowanych zarówno do dzieci jak i młodzieży oraz seniorów.  Członek zarządu, Ogólnopolskiego Forum Organizatorów Społeczności Lokalnych.

Beata Laska

Wice Prezeska Stowarzyszenia

Pedagog z 35 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej, a także doradztwa zawodowego.

Pionier programów profilaktycznych w mieście Katowice, specjalistka od aktywizowania młodzieży w oparciu o działania wolontaryjne. Przeprowadziła i zorganizowała wiele warsztatów, zajęć, spotkań edukacyjnych. Zawsze stara się wydobyć potencjał i zobaczyć zasoby, na tym buduje pracę wychowawczą z młodzieżą.

Za działania i osiągnięcia wychowawcze otrzymała nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Od 10 lat wiceprezeska stowarzyszenia Mocni Razem. Zrealizowała wiele projektów dedykowanych zarówno młodzieży, jak i dorosłym, a także seniorom. Wielokrotnie łączyła pokolenia w organizacji imprez wielopokoleniowych.

Dariusz Maliszewski

Prezes Fundacji Quatronum

Menadżer z 20 letnim doświadczeniem. 

Pedagog – absolwent UNS na kierunku  Organizacja i Zarządzanie w Usługach Społecznych i Edukacyjnych. 

Propagator zdrowego stylu życia, absolwent WSTH na kierunku – Promocja Zdrowia z Elementami Zdrowia Publicznego.

Prezes zarządu Qubus Group sp. z o.o. -organizatora najbardziej niezwykłych kolonii i zimowisk dla dzieci i młodzieży – Quatronum

ZESPÓŁ

Alicja Tomżyńska

Psycholożka

Z wykształcenia psycholog, od prawie 2 lat związana zawodowo z trzecim sektorem. Na co dzień pracuje jako specjalista ds. obsługi ngo w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach.

Obecnie Członek Stowarzyszenia Mocni Razem, koordynator Dzielnicowej Akademii Seniora w dzielnicy Zawodzie. Od 2022 r. regularnie jeździ z seniorami na wycieczki turystyczno-krajoznawcze.

Jest zaangażowana w projekt ,,Poczuj, aby zrozumieć”, ponieważ dostrzega, jak ważną i wartościową część społeczeństwa stanowią seniorzy.

Elżbieta Omelan

Nauczycielka

Nauczycielka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, specjalizacja fotograficzno-filmowa. Pierwsze miejsce pracy Pałac Młodzieży w Katowicach obecnie Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Katowicach.

W swojej długoletniej pracy pedagogicznej wychowała wiele pokoleń młodzieży, w której udało się rozpalić miłość do sztuki filmowej. Są wśród nich operatorzy kamer, scenarzyści, reżyserzy.

Organizatorka wielu konkursów filmowych, autorka programu Akademii Filmowej realizowanego w Pałacu Młodzieży w Katowicach przez wiele lat.

Lubi dobre filmy, dobrą literaturę, dobrą muzykę, miłośniczka opery.

Obecnie swoje pasje filmowe i artystyczne realizuje wspólnie z grupą seniorów w Stowarzyszeniu Mocni Razem

Karol Kańczok

Ekonomista, dyplomowany coach i doradca filozoficzny

Student piątego roku Doradztwa filozoficznego i coachingu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Jako student udzielałem się w wielu projektach naukowych i społecznych. Motywację do działania daje mi poczucie celu i misji, jaką jest dobro drugiego człowieka, oraz budowanie zdrowych i silnych relacji. W pracy z innymi ważna jest dla mnie empatia i zrozumienie drugiej osoby, bez względu na to ile nas dzieli.

Projekt „Poczuj, żeby zrozumieć”, dając możliwość wejścia w skórę osób starszych, pozwala nie tylko dostrzec bariery i ograniczenia, z którymi muszą zmagać się osoby starsze, ale pomaga też otworzyć się na ich sposób postrzegania świata. To dzięki zauważeniu różnic łatwiej jest zobaczyć to, co nas łączy.

Katarzyna Masiulanis

Socjolożka

Socjolożka, a także studentka III roku psychologii (specjalność: psychologia kliniczna dzieci i młodzieży) oraz certyfikowana trenerka umiejętności społecznych (poziom 5 EQF). Absolwentka wielu kursów i programów szkoleniowych m.in.: „Prowadzenie szkoleń online” (PROEDU), „Wykorzystanie bajki w procesie terapii i edukacji dzieci” (EDUMACH), Akademia Liderów Społecznych (The Stable Foundation), Naukowa Akademia Biznesu (Otawa Group). Wolontariuszka, która współpracowała z takimi ośrodkami jak: Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Centrum Psychoterapii i Rozwoju LUSTRO, NZOZ MedicAn. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i realizacją: treningów umiejętności społecznych, warsztatów rozwojowych, warsztatów edukacyjnych m.in. dla „Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej Mocni Razem”, którego jest członkinią od 2014 roku.

Zdecydowałam się na udział w projekcie „Poczuj, żeby zrozumieć”, przede wszystkim ze względu na możliwość tworzenia dialogu międzypokoleniowego pomiędzy seniorami/seniorkami a młodzieżą. Kiedyś miałam przyjemność realizować w Stowarzyszeniu „Mocni Razem” międzypokoleniowy projekt „Senior na plus”, który nauczył mnie jak te dwie grupy wiekowe mają dużo sobie wzajemnie do zaoferowania i jak bardzo są one dla siebie wzajemnie potrzebne. Wtedy czułam, że praca w projektach międzypokoleniowych do najlepsza droga do budowania lepszego jutra w społeczeństwie, dlatego teraz wierzę, że projekt „Poczuj, żeby zrozumieć” może się przyczynić do tworzenia lepszych relacji i wzajemnego zrozumienia.

Sylwia Korzon

Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Studentka ostatniego roku pedagogiki przedszkolnej i  wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Śląskim oraz kognitywistyki w Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ. Przewodnicząca koła naukowego Włącznik oraz członkini Śląskiego Koła Kognitywistów – Do Góry Mózgami. Ambasadorka w projekcie Akademia Krytycznego Myślenia. Wolontariuszka w m.in. Objazdowych Festiwalach Filmowych Watch Docs w Katowicach organizowanych przez Helsinką Fundację Praw Człowieka, Śląskim Festiwalu Naukowym, Forum Filozofek oraz Multidyscyplinarnym Sympozjum Avant. Living in the Soundscape: From Cognitive to Cultural Approaches and Back. Inicjatorka ogólnopolskiego wydarzenia “Stwórz z nami zina. Dziewczyńskość”.

Mój udział w projekcie Poczuj, żeby zrozumieć jest bliski moim zainteresowaniom, szczególnie tymi związanymi z funkcjowaniem ludzkiego ciała, układem nerwowym i procesami poznawczymi. Uważam, że nieustannie zmieniającej się rzeczywistości potrzebujemy szacunku, zrozumienia i budowania mostów międzypokoleniowych w celu budowania lepszego społeczeństwa, a wielkie zmiany zaczynają się od z pozoru niewiele znaczących działań.

Ewa Krupa-Herbska

Ekonomistka

Pogodna i uśmiechnięta. Zawsze pełna pomysłów, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, wspiera nawet najbardziej szalone inicjatywy, przy czym potrafi twardo stąpać po ziemi. Łatwo zjednuje sobie ludzi.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny na wydziale zarządzania. Myśli globalnie – działa lokalnie! Patriotka lokalna, działa na rzecz małych społeczności w swoim rodzinnym mieście. Z sukcesem wypromowała i zrealizowała projekty z Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. Zgodnie z jej motto: „wszystkie dzieci nasze są” od zawsze angażuje się w akcje wspierające dzieci i młodzież w rozwoju. Jej pasją są działania na rzecz dzieci, podróże i taniec.

David Bawor

Student animacji społeczno-kulturalnej

Student Animacji Społeczno-Kulturalnej na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Tancerz, choreograf, instruktor tańca. Wielokrotny zwycięzca ogólnopolskich turniejów tańca, posiadacz najwyższej klasy narodowej w tańcu towarzyskim, realizator wielu projektów artystycznych, tanecznych i wokalnych w Polsce i za granicą. Od 15 lat jako instruktor artystyczny, teatralny i taneczny pracował już z każdą grupą wiekową, dlatego budowanie międzypokoleniowych mostów nie jest dla niego żadnym problemem, a praca z człowiekiem jest czystą pasją. Wolontariusz w Fundacji Quatronum.

Call Now Button