fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Magiczna Zielona Szkoła w Zamku w Pęzinie

Magiczna Zielona Szkoła w Zamku w Pęzinie

Zielona Szkoła

Kilkudniowe wyjazdy większych grup młodzieży szkolnej stają coraz popularniejszą formą wypoczynku w Polsce. Dzieci przeciążone nauką potrzebują chwili przerwy nie tylko w czasie ferii, ale także w ciągu roku szkolnego, nie wybijając się zbytnio z rytmu nauki.

 

CELE ZIELONEJ SZKOŁY

Podczas takiego wyjazdu też można nauczyć się wielu rzeczy – szczególnie takich, których nie ma w programie szkolnym. Współpraca w grupie, wspólne rozwiązywanie zagadnień, wspólne planowanie i realizacja celów. A przy tym często też biznesu, sztuk plastycznych, zoologii czy geologii! Zielona szkoła to nie lada wyzwanie i świetna możliwość rozwijania młodzieży. Nauczyciel znając grupę, może świetnie uzupełnić jej wykształcenie lub podnieść niektóre umiejętności wybierając odpowiednią zieloną szkołę.

Zamkowe Szkoły

to autorski, fabularny programzielonych szkół zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Realizowany jest w wielu pięknych zamkach i pałacach,znajdujących się na terenie całej Polski.
To miejsce dla dzieci i młodzieży kreatywnej z pasją,która marzy o tym, by spędzić czasw niezwykły, niezapomniany sposób.

Przykładowy program

W pierwszy wieczór, po uroczystejkolacji, następuje inauguracjasemestru Szkoły Czarodziejów,w czasie której uczestnicy otrzymująszaty czarodziejów i herby Domów.W specjalnym, tajemniczym miejscuTiara Przydziału przydzielauczestników do jednego z DomówKrainy Quatronum. Od tego momentuuczestnicy stają się uczniami SzkołyCzarodziejów – przyszłymi
Czarodziejami.

Szkoła Czarodziejów Krainy Quatronum

Nasza szkoła ma swoje źródła w literaturze współczesnej,ale nie kopiujemy Hogwartu– tworzymy własny świat, w którym czekana dzieci moc niespodzianek, wiele punktów do zdobycia i tajemnic doodkrycia.Można wziąć udział między innymi w zajęciach z eliksirów, zatańczyć  naBalu Czarodzieja, zdobyć własną różdżkę i opanować najważniejszezaklęcia.

Zamek w Pęzinie

 jako miejsce organizacji wypoczynku Miejsce realizacjiwypoczynkuto idealne miejsce dla Szkoły Czarodziejów. Zamek jest jedną z najlepiej zachowanych
budowli mieszkalno – obronnych naPomorzu. Wybudowany przez Joannitów,wielokrotnie przebudowywany, w XVIIwieku cały zamek przekształcono wrenesansową rezydencję.

Niedawno z naszej magicznej ofert skorzystała Szkoła Podstawowa Fundacji LOGOSze Świnoujścia. Dzieci oaz wychowawczynie były zachwycone formą i przygotowaną przez nas propozycją organizacji Zielonej Szkoły. Magiczna oprawa, klimatyczny zamek, doświadczenie kadry i animatorów sprawiło, że wszyscy mogli się poczuć jak w świecie Harry’ego Pottera.

Call Now Button