fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Gdzie warto wysłać dziecko na ferie zimowe?

Gdzie warto wysłać dziecko na ferie zimowe?

Wielu rodziców zastanawia się, jak może wypełnić czas wolny dzieci podczas zbliżających się ferii zimowych. Coraz częściej rodzice poszukują oryginalnych form spędzenia czasu, łącząc zabawę z wartościami edukacyjnymi. Z drugiej strony, dla samych zainteresowanych kluczowe jest, aby spędzić wolny czas w sposób atrakcyjny i na zabawach, które zostaną w ich pamięci na długie lata. 

I choć możliwości jest naprawdę wiele – od obozów narciarskich, po różnego rodzaju obozów ogólno – rekreacyjnych i tematycznych, wybór miejsca, gdzie nasze dziecko może spędzić ferie zimowe, może stanowić nie lada problem dla rodziców. Gdzie i kiedy zapisać dziecko na ferie zimowe? O tym piszemy poniżej.

Wakacje zimowe w domu, czy na obozie?

Spędzenie całych dwóch tygodni w domu, podczas których Twoje dziecko będzie spało do późnych godzin popołudniowych, grało przez cały dzień na komputerze lub oglądało bajki przez długie godziny, to nie jest najlepsza opcja do spędzenia wakacji zimowych. Choć dla dziecka może być to najlepszy rodzaj rozrywki, wielogodzinne patrzenie się w monitor i telewizor może być dla nich niezwykle męczące.

Warto więc rozważyć zapisanie dziecka na obozowisko zimowe, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Zimowe kolonie dostarczą Twojemu dziecku niezapomnianych wrażeń i pozwoli mu spędzić ten wolny czas w sposób aktywny i twórczy. To również świetna opcja dla rodziców, pozwalająca uniknąć im konieczności składania wniosków urlopowych w trakcie przerwy zimowej.

Przeczytaj również o tym – jak wybrać odpowiednią kolonię dla dziecka

Zalety uczestnictwa w obozowiskach zimowych

Uczestnictwo w obozowiskach zimowych to nie tylko świetna zabawa, ale także cenne doświadczenie, które przynosi liczne korzyści rozwojowe dla dzieci. Podczas wakacji zimowych na obozie dzieci mają okazję do nawiązywania nowych przyjaźni i współpracy w grupie. 

Udział w obozowiskach zimowych to również atrakcyjna forma spędzenia ferii i inwestycja w rozwój dziecka, która przynosi trwałe korzyści zarówno pod względem fizycznym, jak i społecznym –  to także czas radości, śmiechu i emocji, które kształtują pozytywne wspomnienia z dzieciństwa.

Sprawdź naszą ofertę obozów zimowych

Kiedy odbywają się ferie zimowe w 2024 roku?

Jak co roku ferie zimowe w Polsce podzielone są na cztery turnusy. Jako pierwsi ferie zimowe w 2024 rozpocznie młodzież w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Poniżej przedstawiamy terminy ferii zimowych w 2024 roku dla innych regionów Polski.

15 stycznia – 28 stycznia 2024; woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,

22 stycznia – 4 lutego 2024; woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie,

29 stycznia – 11 lutego 2024; woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

12 lutego – 25 lutego 2024; kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Kiedy powinniśmy zapisać dziecko na wybrany przez nas turnus zimowy?

Mimo że w Twoim województwie ferie zimowe zaczynają się w ostatnim terminie, nie warto czekać do ostatniej chwili z zapisem na wybrany przez nas turnus zimowy. Dlaczego? Najciekawsze wyjazdy mogą zostać bardzo szybko zajęte przez innych rodziców, a wielu organizatorów koloni i obozów przedstawia swoją ofertę zimowisk z kilku miesięcznym wyprzedzeniem.

Dlatego warto śledzić social media organizatorów obozowisk zimowych, aby być na bieżąco z informacji o wydarzeniach i zapisać możliwie jak najszybciej dziecko na wybrany przez nas turnus zimowy.

Podsumowanie

Podsumowując, obozowiska zimowe są coraz bardziej atrakcyjną opcją, oferując nie tylko aktywną zabawę, ale także wartościowe doświadczenia rozwojowe dla dzieci. Zapisanie dziecka na zimowe kolonie nie tylko pozwolą uniknąć monotonię w domu, ale także przynoszą liczne korzyści społeczne i fizyczne, tworząc niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętajmy również o tym, aby jak najszybciej zapisać dziecko na wyjazd zimowy – jeśli takowy mamy w planach, aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z brakiem miejsc w określonym terminie.

Gdzie warto wysłać dziecko na ferie zimowe?
Call Now Button