fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Gdzie na ferie zimowe 2023? Wyjątkowe ferie w zamku

Gdzie na ferie zimowe 2023? Wyjątkowe ferie w zamku

Koniec roku to czas wypełniony świątecznymi przygotowaniami, ale również doskonała okazja do tego, aby zastanowić się nad tym, gdzie spędzić zbliżające się wielkimi krokami ferie zimowe. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. Coraz więcej osób poszukuje jednak oryginalnych form spędzania wolnego czasu, które z jednej strony będą dobrą zabawą w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, a z drugiej posiadać też będą walor edukacyjny.

Dla wielu rodziców bardzo ważne jest to, aby ich pociechy na feriach zimowych czuły się swobodnie i bezpiecznie. Dla samych zainteresowanych kluczowe jest to, aby wolny czas obfitował w atrakcje i zabawy, które wspominać można przez wiele miesięcy. Jeżeli zastanawiasz się zatem nad tym, gdzie spędzić ferie zimowe 2023, to postaw na coś zupełnie nieszablonowego, a mianowicie ferie w zamku. Dlaczego warto? O tym poniżej.

Kiedy są ferie zimowe 2023?

Na początku warto wiedzieć, kiedy zaczynają się ferie zimowe w 2023 roku. Otóż pierwsza tura rusza już 16 stycznia i trwać będzie do 29 stycznia. W tym czasie wypoczywają dzieci oraz młodzież z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Tuż po nich (od 23 stycznia do 5 lutego) wypoczywać będą osoby w podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jak widać, pozostało niewiele czasu, aby zaplanować ciekawe atrakcje, szczególnie w przypadku, kiedy ferii zimowych 2023 nie chcemy spędzać w domu przed telewizorem lub komputerem.

Od 30 stycznia do 12 lutego ferie zimowe czekają na uczniów z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Najdłużej na zimowe szaleństwa muszą poczekać województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Tutaj ferie rozpoczną się 13 lutego i trwać będą do 26 dnia tego miesiąca.

Ferie zimowe 2023 – postaw na zamkowe atrakcje

Zamek raczej nie kojarzy nam się z miejscem do spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych. To miejsce znamy przede wszystkim z lekcji historii lub filmów o rycerzach i księżniczkach. Okazuje się jednak, że to właśnie w siedzibie królów może na nas czekać moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

Już sama atmosfera zamku jest naprawdę magiczna i z pewnością przypadnie do gustu nie tylko tym najmłodszym, ale również nieco starszym uczestnikom. Przede wszystkim podczas ferii zimowych 2023 warto postawić na wyjazdy tematyczne, jakie są przygotowane przez doświadczonych organizatorów. Zaplanowane zostały one w najdrobniejszych szczegółach, a zespół animatorów i opiekunów czuwa nie tylko nad tym, aby zapewnić rozrywkę, ale także bezpieczeństwo podczas całego wyjazdu. Ferie w zamku będą doskonałą opcją dla miłośników popularnych książek i filmów o Harrym Potterze, Władcy Pierścieni czy Gwiezdnych Wojnach. Trzeba przyznać, że to trzy absolutne hity współczesnej kultury popularnej, dlatego każdy będzie zachwycony możliwością spędzenia czasu w szkole czarodziejów, tropicieli czy gwiezdnej akademii.

Jak wyglądają ferie zimowe w zamkach?

Ferie zimowe w zamkach wypełnione są wieloma atrakcjami, których nie znajdziemy w innych tego typu wyjazdach. Każda grupa tematyczna posiada indywidualnie dobrany zestaw gier czy zabaw. Przykładowo w Szkole Czarodziejów czekają na nas doświadczenia i eksperymenty chemiczne, sztuka wróżenia czy techniki emisji głosu. Szkoła Tropicieli to raj dla każdego, kto jest zafascynowany Władcą Pierścieni. Tutaj można liczyć na język elfów, sztuki walki bądź zajęcia z wiedzy o talizmanach i amuletach.

Dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen czekają iście kosmiczne atrakcje. Wśród nich znajdziemy zasady aikido, medytację i sposoby koncentracji, a także metody projektowania i wykonywania tatuaży henną. Jak widać, program to nie tylko rozrywka, ale także wiele zajęć, które mają na celu rozwijać wyobraźnię i kompetencje społeczne uczestników. Z pewnością będą one przydatne w szkole i dalszym życiu.

Podsumowanie

Ferie zimowe to dwa tygodnie, na które każdy uczeń czeka z utęsknieniem do początku roku szkolnego. Warto zatem, aby były one naprawdę niezapomniane. Bez przeszkód można je spędzić w ciekawy i kreatywny sposób. Wystarczy postawić na ferie zimowe  w polskich zamkach, aby wspomina ten czas przez kolejny rok.

ferie zimowe 2023
Call Now Button