Cukierek albo psikus! lub najlepsze zdjęcie .
Halloween już się zbliża, więc najwyższy czas pomyśleć nad oryginalnym przebraniem! Oczywiście z tej okazji Quatronum urządza kolejny KONKURS na Halloween.
Macie tydzień by przesłać nam swoje zdjęcie w najbardziej niezwykłej charakteryzacji. Konkurs na Halloween posiada specjalną komisje składającą się z najstraszliwszych zjaw, zmór i stworów wybierze najciekawsze straszydła. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu będzie czuwała nasza Mistrzyni Metamorfomagii, GALENE AUDAX!
Szczegóły znajdziecie w regulaminie Konkurs na Halloween dostępnym na naszej stronie podlinkiem
Żeby łatwiej przygotować najlepsze zdjęcie publikujemy garść ciekawostek:
Święto jest obchodzone od około sześciu tysięcy lat i, jak podają wierzenia, ma swoje korzenie w Irlandii w 4000 r. przed Chrystusem. Celtowie wierzyli, że 31 października granica między światem żywych a umarłych nieco się zaciera, umarli wracają na Ziemię i sieją spustoszenie pośród żyjących. Jedyny istniejący sposób na odstraszanie złych duchów to przyodzianie strojów
i założenie masek.
Z 6,9 miliarda dolarów wydawanych corocznie w USA na Halloween, 2,08 miliarda przeznaczana jest na cukierki. Ile łakoci możecie kupić za te pieniądze? Mniej więcej 272 milionów kilogramów, co równa się sześciu Titanicom.
Zabawa cukierek-albo-psikus, co oznacza przebieranie się i proszenie sąsiadów o cukierek, może okazać się pyszną przygodą zwieńczoną sukcesem. Podczas Halloween dzieci spożywają ok. 7000 kalorii (moglibyście zjeść sześćdziesiąt sześć bananów, aby uzyskać ten sam efekt).
Podczas Halloween wywińcie ubranie na lewą stronę i chodźcie do tyłu. Zgodnie
z tradycją, zapewnia to ujrzenie czarownicy o północy.
Drążenie i rzeźbienie w dyni podczas Halloween to nie tylko dobra zabawa, ale zgodnie z wierzeniami lampion odstrasza złe duchy, więc nie wahajcie się i drążcie ile możecie!
Nie bójcie się, jeśli zobaczycie pająka podczas Halloween. Zgodnie z wierzeniami, jest to dusza ukochanej osoby, która obserwuje Was z góry.
Poprawna pisownia słowa „Halloween” to „Hallowe’en”. Tak, my także zrobiliśmy świadomy błąd.