fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Gdzie spędzić ferie zimowe w Polsce?

Gdzie spędzić ferie zimowe w Polsce?

Zbliżający się koniec roku oraz coraz chłodniejsze dni to doskonała okazja do tego, aby pomyśleć o zbliżających się feriach zimowych. Możliwości wypoczynku dla dzieci i młodzieży jest wiele, jednak zazwyczaj rodzice stawiają na wyjazd w góry, co oczywiście ma wiele zalet, jednak warto pamiętać również o ciekawych alternatywach. Wolny czas można spędzić w kreatywny sposób, który nie tylko zagwarantuje wspaniałą rozrywkę, ale dodatkowo posiadać będzie wiele walorów edukacyjnych.

Jak spędzić ferie zimowe w ciekawy sposób i jak znaleźć idealne miejsce do wypoczynku dla dzieci w wieku szkolnym czy nastolatków? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Gdzie na ferie zimowe w Polsce?

Ferie zimowe to (oczywiście obok wakacji) ulubiony moment w roku każdego ucznia. Warto go zatem wykorzystać w niebanalny sposób, aby nasze dzieci wspominały go przez długi czas, a po zakończonym odpoczynku nabrały chęci do nauki przez kolejne długie miesiące. W Polsce istnieje wiele pięknych miejsc, gdzie można spędzić dni wolne od szkoły. Często o wielu z nich nawet nie mamy pojęcia, a gwarantują one niezapomniane wrażenia.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zorganizowane wyjazdy na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży do zamków lub pałaców. Bajkowa sceneria gwarantuje nie tylko niezapomniane wrażenia, ale dodatkowo staje się pretekstem do stworzenia przez organizatorów wypoczynków tematycznych. Będzie to zatem gratka dla miłośników filmów oraz książek o Harrym Potterze czy Wiedźmina. Wśród miejsc, które nasze pociechy z całą pewnością powinny zobaczyć, należy wymienić między innymi zamek Książ, zamek Królewski w Niepołomicach czy w Rydzynie. Ponadto warto wspomnieć o pałacach w Paulinum tudzież Wąsowie. To nie tylko urzekające widoki i spotkanie z bogatą historią, ale także doskonałe warunki do wypoczynku dla każdego, bez względu na wiek.

Jak spędzić ferie zimowe?

Wiele osób (zarówno dzieci, jak i rodziców) zastanawia się nie tylko nad tym, gdzie, ale również jak spędzić ferie zimowe. Tutaj organizatorzy przygotowali naprawdę bogatą ofertę, która jest połączeniem aktywności fizycznych, różnorodnych gier i zabaw, a także ciekawych warsztatów, na których można usłyszeć o rzeczach, których próżno szukać w szkolnych podręcznikach.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie poznają nowe rzeczy. Uwielbiają też aktywność fizyczną i zabawy, które współgrają z ich aktualnymi zainteresowaniami. Przykładowo, miłośnicy magii mogą liczyć na ciekawe eksperymenty chemiczne oraz fizyczne, które nie tylko są dobrą zabawą, ale dodatkowo poszerzają wiedzę o szkolnych przedmiotach. Jeżeli jednak poszukujemy czegoś jeszcze bardziej niespotykanego, to każdy fan Sagi Wiedźmin z pewnością chętnie opanuje podstawy języka elfów, wiedzę o talizmanach czy umiejętności strzeleckie. Oprócz tego – wielbiciele Gwiezdnych Wojen – mogą liczyć na całą masę ćwiczeń, jak aikido, jujitsu czy też medytacja. Dodatkowo można przenieść się w świat fantasy za pomocą technologii VR. Możliwość spędzenia ferii zimowych 2023 jest naprawdę wiele, dlatego każdy (bez względu na wiek lub zainteresowania) znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ferie zimowe 2023 – odkryj ich zalety

Nadchodzące ferie zimowe nasze pociechy mogą spędzić w naprawdę nieszablonowy sposób. Dobra zabawa i moc atrakcji to oczywiście najważniejsza zalet, jednak nie można zapominać też o pozostałych. Przede wszystkim zorganizowane wyjazdy to gwarancja tego, że uczestnicy znajdują się pod opieką doświadczonych animatorów, którzy doskonale radzą sobie w kontaktach z młodzieżą i dziećmi. Dla naszych pociech to dodatkowo możliwość na nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości, mogących przetrwać znacznie dłużej niż jeden wyjazd. Każdy dzień pobytu na feriach zimowych został dokładnie przemyślany, aby zagwarantować uczestnikom niezapomniane wrażenia, jednocześnie zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo. Sprawdź naszą szeroką ofertę ferii zimowych.

Podsumowanie

Ferie zimowe w Polsce można spędzić w bardzo ciekawy i aktywny sposób. Zorganizowane wyjazdy to doskonała opcja dla dzieci oraz młodzieży w każdym wieku. Dodatkowo organizatorzy z roku na roku przygotowują niezwykle kreatywne programy ferii, które są dostosowane nie tylko wieku, ale również zainteresowań naszych pociech. W ten sposób ferie zimowe mogą stać się niezapomnianą przygodą, którą będą wspominać przez naprawdę długi czas.

Wybierz ferie zimowe  w jednym z naszych zamków.

ferie zimowe
Call Now Button