fbpx
Kolonie dla dzieci i młodzieży
32 320 50 47

Ferie w zamku – dostępne atrakcje!

Ferie w zamku – dostępne atrakcje!

Kiedy myślimy o miejscach, gdzie nasze dzieci mogą wypoczywać podczas zbliżających się ferii, przed oczami mamy zazwyczaj górskie pensjonaty lub hotele w malowniczych miejscowościach, które każdego roku odwiedza w tym czasie wielu turystów z Polski bądź zagranicy. Takie rozwiązanie to, owszem, całkiem popularny wybór i z całą pewnością cieszy się zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku.

Warto jednak pomyśleć o feriach zimowych w sposób znacznie mniej oczywisty i wybrać dla naszych pociech takie atrakcje, które z pewnością zapamiętają przez naprawdę długi czas. Jak to zrobić? Otóż świetnym rozwiązaniem mogą się okazać ferie w zamku. Jakie atrakcje czekają podczas takiego wyjazdu? Jak kreatywnie można tam spędzić wolny czas i co koniecznie warto wiedzieć? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu.

Ferie w zamku – idealne dla miłośników przygód!

Ferie zimowe w Polskich zamkach mogą być wspaniałą alternatywą dla typowych wypoczynków. Wyjątkowe miejsca już same w sobie stanowią wspaniałą atrakcję, a dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele niezapomnianych atrakcji, które z całą pewnością będą wspominać przez kolejne miesiące w szkole.

Takie ferie zimowe będą doskonałym pomysłem dla miłośników filmów o Harrym Potterze czy Władcy Pierścieni. Dodatkowo dają możliwość zapoznania się z miejscami o bogatej tradycji oraz historii. Trzeba zaznaczyć, że zainteresowania dzieci w wieku szkolnym zmieniają się bardzo szybko i trudno nadążyć za aktualnymi trendami. Zamek jest jednak miejscem magicznym, który fascynuje osoby w różnym wieku. Znany jest zarówno miłośnikom historii, jak i pasjonatom filmów o księżniczkach i rycerzach. Z pewnością będzie stanowić najlepszy wybór dla dzieci w różnym wieku, które chcą spędzić czas na różnych aktywnościach – zespołowych grach i zabawach, a także zajęciach o charakterze edukacyjnym.

Ferie zimowe i atrakcje w Polskich zamkach

Ferie w zamkach zostały tak pomyślane, aby połączyć dobrą zabawę z walorami edukacyjnymi, które prezentowane są w formie ciekawych doświadczeń i eksperymentów chemicznych. Podczas wypoczynku uczestniczyć można między innymi w takich atrakcjach, jak: zajęcia z ziołolecznictwa, różnorodne gry oraz zabawy zręcznościowe, a także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy czy kodowania i dekodowania wiadomości. Jak widać – tematyka prowadzonych zajęć jest bardzo szeroka, dlatego dziecko w każdym wieku znajdzie z pewnością coś idealnego dla siebie.

Ferie w zamkach to również aktywny wypoczynek, a także możliwość uczestniczenia w takich wydarzeniach, które zostały tematycznie dobrane do konkretnych zainteresowań dzieci w różnym wieku.

Gratka dla fanów magii

Ferie zimowe mogą być świetną okazją do tego, aby poczuć się niczym główny bohater filmów i książek o Harrym Potterze. Polskie zamki pozwalają stworzyć warunki niczym w prawdziwym Hogwardzie, dlatego każdy miłośnik magii będzie czuć się w nich doskonale. W ramach zajęć przewidziano na przykład zajęcia z wróżenia, zaklęć i magii, a także różnego rodzaju doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Coś dla miłośników Star Wars

Ferie zimowew zamku z całą pewnością przypadną też do gustu każdemu, kto pokochał sagę Gwiezdne Wojny. Tutaj oferta również prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Wśród atrakcji można wymienić zajęcia sportowe (samoobrona, aikido), medytację oraz metody koncentracji, czy japońskie gry zręcznościowe. To z pewnością doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia aktywnie spędzać wolny czas.

Ferie dla poszukiwaczy elfów

Organizatorzy ferii w zamkach nie zapomnieli również o fanach Wiedźmina. W Polskich zamkach można liczyć na takie atrakcje zimowe, jak strzelectwo, techniki samoobrony, język elfów, zajęcia taneczne, a ponadto różnorodne gry i zabawy, a także bal integracyjny.

Ferie w Polsce – podsumowanie

Ferie w Polsce wcale nie muszą ograniczać się do popularnych miejsc, które znamy z przewodników. Mogą przebiegać one naprawdę nieszablonowo i stać się okazją do nawiązania nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. Świetną okazją ku temu są ferie w zamkach, które z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych przygód i atrakcji, które będą wspominane przez długi czas.

Zapisz się na ferie zimowew zamku!

ferie zimowe w zamku
Call Now Button