fbpx
Przejdź do treści

ZAMEK ROKOSOWO

#06 rokosowo vol. 2

Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie ma swoją siedzibę w Rokossowskim Zamku. Początki naszej działalności sięgają lat 80-tych [w 1986 r. przy UW w Lesznie]. OIE, z racji swego usytuowania,  daje możliwość organizacji szkoleń, konferencji, wesel i różnych Innych spotkań okolicznościowych w niezastąpionej romantycznej scenerii. Realizujemy różnego rodzaju, i różnej w skali eventy. Wspieramy i współpracujemy także ze środowiskiem hodowców koni i producentów powozów konnych [w pow. gostyńskim znajduje się 80% produkcji powozów konnych na świecie].

Wokół naszego zamku roztacza się 10 ha park, charakterystycznego dla europejskiej sztuki ogrodowej XIX wieku. W nim również odbywają się różne eventy. Np., 2 razy w roku, imprezy o charakterze konnym [Konie i Powozy w Rokosowie oraz Hubertus].
Naszych gości zapraszamy również do rozwiązania Questu, który opowiada historię zamku i rodzin, które były jego właścicielami – Mycielskich i Czartoryskich, w szczególności zagadkowe wydarzenia, które miały miejsce w murach tej szacownej neogotyckiej budowli